Yükleniyor...

Popülerliğini Arttıran Bitcoin (BTC) Yükselişe Geçebilecek Mi?

Bitcoin'in (BTC) başlangıç ​​seviyelerine dönüşü sadık yatırımcılarına çok ihtiyaç duyduğu rahatlamayı sağladı ve son zamanlarda oldukça popüler hale geldi.

Popülerliğini Arttıran Bitcoin BTC Yükselişe Geçebilecek Mi

Bitcoin’in (BTC) başlangıç ​​seviyelerine dönüşü sadık yatırımcılarına çok ihtiyaç duyduğu rahatlamayı sağladı ve son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Yazarlar, girişimciler ve birçok ünlü Bitcoin’in fantezi dünyasına girmeye meraklı gözüküyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Harry Potter serisiyle dünyaca ün ve şöhret kazanan yazar JK Rowling, Bitcoin’i (BTC) anlamak istediğini Twitter’dan duyurdu. Soruyu cevaplamak için gelen kişi Tesla’nın Milyarder kurucusu Elon Musk’tan başkası değildi. Bir anda yıldızlar geçidine dönen yorum bölümünde herkes Rowling’e büyülü dünyasında Bitcoin’e yer vermesi için tavsiyelerde bulundu.

Bitcoin (BTC) Teknik Görünüm

Bitcoin, 12 Mart’taki yıkıcı düşüşten önceki seviyelerine ulaştı. Bitcoin tutan yatırımcılar rahat bir nefes aldı. Dahası, BTC/USD yükseliş eğilimi gösteriyor. Şu anda makroekonomik koşullar göz önüne alındığında en büyük avantaj Bitcoin’de olabilir.

Bitcoin rahatça 20 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu seviyelerin Bitcoin’in düşmeye başlaması durumunda bir destek seviyesi olarak hareket edip reaksiyon göstermesi bekleniyor. Göreceli Güç Endeksi veya RSI şu anda hafif yükseliş eğilimindedir.

Bitcoin (BTC) İlerlemesi Devam Edecek Mi?

Bitcoin’in, şu anda boğa olmasına rağmen, henüz tehlikeden tamamen kurtulduğunu söyleyemeyiz. Dünya ekonomisi hala COVID-19 salgını ile mücadele ediyor. Ekonomi tekrar yoluna girmedikçe, insanlar daha güvenli varlıklara yönelecektir. Altın, zaman içinde en güvenli cennetlerden biri olduğunu kanıtlamıştır. Böyle bir krize karşı koruma sağlayacak altın dışındaki yatırımlar henüz rüşdünü ispatlayamamıştır.

Coronavirus korkusunun yanı sıra, ABD Başkanı Çin’i köşeye sıkıştırmak için uğraşıyor. Bu duruş, çirkinleşebilecek bir ticaret savaşını çevreleyen yeni korkulara yol açtı. Bu nedenle, Bitcoin gibi riskli enstrümanlara önemli yatırımlar yapmadan önce ihtiyatlı beklemek akıllıca olacaktır.