Yükleniyor...

Reddit Kullanıcılarının Dikkatini Çeken 6 DeFi Projesi (Sponsorlu)

Reddit'te oldukça zeki yatırım grupları var ve bu platformda hangi kriptoların trend olduğunu görmek her zaman büyüleyici olmuştur.

unnamed 1

Reddit’te oldukça zeki yatırım grupları var ve bu platformda hangi kriptoların trend olduğunu görmek her zaman büyüleyici olmuştur. Reddit kullanıcılarının görüşleri özellikle değerli olabilir, çünkü pek çok kez bilinçli yatırımcıların görüşlerini açıkça temsil etmişlerdir. İşte Reddit kullanıcılarının şu anda hakkında konuştuğu en iyi altı DeFi projesi:

1. Metacade (MCADE): GameFi için En İyi DeFi Projesi

2. Bancor (BNT): Otomatik Ticaret ve Stake için En İyi DeFi Projesi

3. Beefy (BIFI): Bileşik Faiz için En İyi DeFi Projesi

4. Origin Protocol (OGN): NFT’ler için En İyi DeFi Projesi

5. Osmosis (OSMO): Merkezi Olmayan Cosmos Borsası için En İyi DeFi Projesi

6. Poligon (MATIC): Uygulamalar Oluşturmak için En İyi DeFi Projesi

Metacade: GameFi için En İyi DeFi Projesi

Yakında faaliyete geçecek bir GameFi şirketi olarak Metacade, Reddit’teki en iyi DeFi projeleri listesine dâhil edilecek en bariz seçim olmayabilir. Ancak DeFi ve GameFi arasında açık bir bağlantı var ve bu, her iki kelimenin de son iki harfinden anlaşılabilir: Fi, yani finans. Metacade kendi başına geleneksel DeFi hizmetleri sunmasa da, DeFi platformlarında teminat olarak sunulabilen ve aynı zamanda stoklama, madencilik ve getiri optimizasyonu amaçları için de kullanılabilen bir token’a (MCADE) sahiptir. 

Metacade, kâr sağlayıcı Play2Earn (Kazanmak için Oyna), Compete2Earn (Kazanmak için Yarış), Create2Earn (Kazanmak için Oluştur) ve Work2Earn (Kazanmak için Çalış) işlevleriyle her türden blok zinciri oyuncusuna hitap ediyor. P2E ve oyun birçok kişi tarafından kripto dünyasının bir sonraki önemli unsuru olarak görülüyor ve bu da Metacade’i yatırımcılar için cazip kılıyor. Ancak bunun da ötesinde, GameFi ve DeFi dünyalarının giderek daha fazla birleşmeye ve kesişmeye başlayacağı açıktır. Örnek olarak, bir metaverse arazi satın almak ve ardından onu kiralamak GameFi ve DeFi arasındaki sınırları belirsiz hale getirir.

Reddit Kullanıcıları Metacade’i Neden Seviyor?

Metacade şu anda ilk presale aşamasında ve bu nedenle Reddit topluluğundaki yatırımcılara erkenden harekete geçme avantajı sunuyor. Ancak Reddit kullanıcıları, lansmandan elde edecekleri kazançların ötesinde, genel olarak P2E sektöründe gerçekleşmesi beklenen büyük patlamadan ve özellikle de Metacade’in potansiyelinden heyecan duyuyor. Metacade, P2E işlevselliğiyle ve yeni çıkacak oyunlar için bir sıçrama tahtası görevi görerek hem kripto oyuncularına hem de geliştiricilere bir dizi kazanç kapısı sunuyor. Ayrıca Metagrants finansman girişimi aracılığıyla yeni oyunların geliştirilmesini aktif olarak destekliyor.

Metacade ile hem oyuncular hem de geliştiriciler kripto oyunlarından gelir elde edebilir ve Metacade topluluğu büyüdükçe, yatırımcıları ve kripto meraklıları açısından olumlu sonuçlar doğurabilir. Reddit’teki Metacade hayranları da Metacade’in en iyi oyunları geliştirme ve piyasaya sürme planlarını, güvenlik ve şeffaflığa olan bağlılığını, stake etme konusundaki eşitlikçi yaklaşımını ve DAO (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) olma yol haritasını övgüyle karşılıyor.

>>> Metacade presale’ine buradan katılabilirsiniz <<<

Bancor: Otomatik Ticaret ve Stake için En İyi DeFi Projesi

Bancor bir Otomatik Piyasa Yapıcıdır (AMM). Aslında, daha da fazlası, ilk AMM’dir. 2017’den beri, kullanıcıların farklı kripto para birimleriyle işlem yapmasına olanak tanıyan merkeziyetsiz bir borsa olarak faaliyet göstermektedir. Yatırımcılar, BNT tokenleri ve diğer kripto para birimlerinden oluşan likidite havuzlarından satın alım yapmaktadır. Yatırımlarından faiz kazanabilirler ve alım satımlar farklı likidite havuzları arasında etkin bir şekilde yapılır. 

Piyasaya ilk çıkan şirket olan Bancor’un iş modeli Uniswap ve PancakeSwap gibi şirketler tarafından başarıyla kopyalandı (hatta bazılarına göre daha da geliştirildi).

Reddit Kullanıcıları Bancor’u Neden Seviyor?

Kripto sepetinizde hem uzun vadede iyi performans gösteren hem de yüksek riskli ama aynı zamanda yüksek getiri ihtimali olan tokenleri içeren kapsamlı bir portföye sahip olmak her zaman iyi bir fikirdir. Reddit kullanıcıları, diğer kriptolar arasında Bancor’un daha düşük riskli bir seçenek olmasını seviyorlar. Bancor beş yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteriyor ve güvenlik, emniyet ve denetim konularında iyi bir üne sahip. 

Kullanıcılar ayrıca Bancor’un EOS ve Ethereum’da çalışabilmesinin yanı sıra birden fazla kripto para birimini desteklemesini de memnuniyetle karşılıyor. Bancor’un lehine olan diğer noktalar arasında tek taraflı stake etme, kullanım kolaylığı, kalıcı kayıp koruması ve bir DAO (Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon) olarak faaliyet göstermesi yer alıyor.

Beefy: Bileşik Faiz için En İyi DeFi Projesi

Beefy kimi yönleriyle Bancor’a benzemektedir. Ancak Bancor’un likidite havuzları varken, Beefy’nin kriptolarınızı saklayabileceğiniz kasaları vardır. İşin zekice olan kısmı da burada: Beefy, sizin için mümkün olan en iyi bileşik faizi oluşturmak amacıyla bu tokenları otomatik olarak başkalarına borç verir ya da stake eder. Dahası, ücretler düşüktür, müşteriler yönetim haklarına sahiptir ve BIFI tokenlerini stake ettiğinizde, Beefy’nin gelir payından hakkınızı alabilirsiniz.

8 Ekim 2020’de Beefy, Binance Akıllı Zincir (BSC) üzerindeki ilk kasa grubuyla faaliyete geçti. O zamandan bu yana, kendisini en iyi çoklu zincir getiri optimizatörü olarak konumlandırarak önemli sayıda ek blok zincirinde faaliyete geçmiştir. Merak ediyorsanız söyleyelim, ismi (Beefy=etli/güçlü kuvvetli) Beefy’nin kazançlarınızı artıracağı fikrine dayanıyor!

Reddit Kullanıcıları Beefy’yi Neden Seviyor?

Beefy Reddit’te çok popüler ve şirket hakkında çok sayıda olumlu başlık var. İlgili tüm gönderilerde arama yaptığınızda, Reddit kullanıcılarının Beefy hakkında sevdikleri noktaları keşfetmeniz uzun sürmeyecektir. Her zaman adil olmayan bir piyasada Beefy, göreceli güvenliği ile yüksek puan alıyor. 

Kullanıcılar ayrıca Beefy’nin yeni bir platformu listelemeden önce, hakkında araştırma yapmasını da takdir ediyor. Bu yaklaşım, Beefy’nin zor işlerin çoğunu sizin için yaptığı anlamına geliyor. Yalnızca, bu kasaların değerinin yükselebileceği gibi düşebileceğini de aklınızdan çıkarmayın!

Origin Protocol: NFT’ler için En İyi DeFi Projesi

Origin Protocol, kriptodaki en popüler iki teknolojiyi bir araya getiriyor: NFT’ler ve DeFi. Origin Story, NFT’lerin pazarlanabildiği, satılabildiği ve bırakılabildiği sanal bir mağaza görevi görüyor. Yaratıcılar NFT’lerinden kolayca para kazanabilir, ünlü “Charlie parmağımı ısırdı!”, Origin Protocol’ün becerikli yaklaşımından yararlanan birçok örnekten yalnızca biri.

Origin Story’nin yanı sıra Origin Dollar, otomatik olarak cüzdanınıza gönderilen zincir içi kazançlar oluşturur. Origin Dollar stablecoin’i OUSD, farklı DeFi platformlarında çalışır ve size sorunsuz bir şekilde pasif gelir elde etme şansı verir. Yüksek güvenlik seviyesi de yatırımcıları Origin Protocol’e çekmede yardımcı olmaktadır.

Reddit Kullanıcıları Origin Protocol’ü Neden Seviyor?

Origin Protocol Reddit’te birçok yönden yüksek puanlar alıyor. İlk olarak, kullanıcılar PayPal ve YouTube’un ilk dönemlerinde görev almış kişilerden oluşan geliştirme ekibinden çok etkilendiler. Ayrıca Origin Protocol’ü güvenilir yönetim hakları ve kaynaklara yatırım yapmayı ve aktarmayı kolaylaştıran etkili stake etme işlevi nedeniyle takdir ediyorlar.

Geleceğe bakan Reddit kullanıcıları, yakın zamanda duyurulanları da içeren yenilikçi ve iddialı planları için şirketi övgüyle anıyor.

Osmosis: Merkezi Olmayan Cosmos Borsası için En İyi DeFi Projesi

Osmosis, Cosmos ekosisteminde eşler arası kripto ticaretinde kullanılan merkeziyetsiz bir borsadır (DEX). Osmosis’in kurucularının şirketlerini kurmadan önce Cosmos’ta çalışmış olmaları önemli bir detaydır. Osmosis, kullanıcıların ticaret için kendi likidite havuzlarını oluşturmalarına ve özelleştirmelerine olanak tanıyan otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) olarak işlev görür. 

Osmosis zincirler arası en büyük DEX’tir ve kullanıcılara geniş kapsamlı hizmet, üstün işlevsellik, yönetişim hakları ve daha fazlasını içeren bir dizi avantaj sunar. Osmosis popüler bir seçimdir çünkü asla yerinde saymaz. Sürekli olarak yeni uygulamalar, platformlar ve ortaklıklar geliştirmekte, teşvik etmekte ve desteklemektedir. 

Reddit Kullanıcıları Osmosis’i Neden Seviyor?

Osmosis’in Reddit’te büyük bir hayran kitlesi var ve hayranlıklarını çeşitli şekillerde ifade ediyorlar. İlk olarak, hayranlar kullanıcı arayüzünden çok etkilenmişler. Bazı geliştiriciler uygulamalarını gerçek dünyadaki insanların kullandığı düşüncesini göz ardı etmeye meyillidirler, ancak Osmosis kullanımı hızlı, kolay ve sezgisel bir arayüz sunuyor. Kullanıcılarla kurulan bu güçlü bağ, Osmosis’in Reddit topluluğuyla kurduğu yakın ilişkiler üzerinden övgüler almasıyla daha da güçleniyor. 

Reddit kullanıcıları ayrıca Osmosis’in istikrarını, gerçek dünyadaki kullanışlılığını ve gelecek için potansiyelini de takdir ediyor. Son olarak ve basitçe, Osmosis’in harika bir merkeziyetsiz borsa olduğunu düşünüyorlar. 

Poligon: Uygulamalar Oluşturmak için En İyi DeFi Projesi

FTX’in çöküşünün ardından hangi kriptoların büyük düşüşler yaşadığını ve hangi şirketlerin istikrarlı durumlarını koruduğunu gözlemlemek aydınlatıcı olacaktır. Polygon açık bir şekilde doğrudan ikinci gruba giriyor ve FTX salgını tarafından büyük ölçüde zarar görmeden istikrarını korumuş olması, şirket için çok şey ifade ediyor. Üstelik 2022’nin son altı ayında Polygon’un fiyatı neredeyse ikiye katlandı.

Bunun nedenini anlamak zor değil. Neredeyse her gün yeni gelişmeler, yenilikler, yeni ortaklıklar ve yeni uygulamalar duyuruluyor. Geliştiriciler Polygon’a akın ediyor çünkü Ethereum’a karşı özgün bir alternatif: daha hızlı, daha ölçeklenebilir, daha esnek ve daha düşük maliyetli. Ancak Polygon’a ilgi duyanlar sadece geliştiriciler değil, şirket aynı zamanda Disney, eBay, Nike ve Stripe gibi büyük şirketlerle de ortaklıklar kurmaktadır. 

Reddit Kullanıcıları Polygon’u Neden Seviyor?

Reddit, pek çok farklı kullanıcı tipine sahip geniş bir kitleye hitap ediyor. Polygon açısından, bu kitle hem geliştiricileri hem de yatırımcıları içermektedir. Geliştiriciler Polygon’u takdir ediyor çünkü güçlü, güvenli ve Ethereum tabanlı dApp’lerin oluşturulmasını kolaylaştırıyor. Polygon’un kendisinin de söylediği gibi, “geliştiriciler tarafından, geliştiriciler için oluşturulmuştur.” Bu arada, yatırımcılar Polygon’un rakipsiz partner listesinden, düşük ücretlerinden, artan popülaritesinden ve yüksek işlem hacimlerinden de oldukça etkilenmekte. 

Metacade Yatırım Yapabileceğiniz En İyi Defi Projesi

Her listenin bir kazananı olmalı, peki Reddit’e göre yatırım yapılacak en iyi 6 DeFi projesinde kim öne çıkıyor? Bancor (BNT) mu, Beefy (BIFI) mi, Metacade (MCADE) mi, Origin Protocol (OGN) mü, Osmosis (OSMO) mi yoksa Polygon (MATIC) mu?. Bu cevaplaması zor bir soru, ancak sıra dışı bir seçime ne dersiniz? 

GameFi ve DeFi bir araya geldiğinde, aralarından en çok göze çarpan proje Metacade olabilir. Web3 oyuncuları, geliştiricileri, yatırımcıları ve kripto hayranları için popüler bir topluluk merkezi olan Metcade, DeFi projeleriyle mükemmel bir uyum sağlar ve şimdi harekete geçerseniz hala oldukça düşük olan presale fiyatından projeye dâhil olabilirsiniz.

Buraya tıklayarak eToro üzerinden BNT, BIFI, OGN ve OSMO satın alabilirsiniz.

Metacade presale’ine buradan katılabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner