Yükleniyor...

Ripple İçin Kötü Haber: XRP İşlemlerin Yüzde 94’ü Ekonomik Değere Sahip Değil!

Son haftalarda XRP, performansta geride kaldı.

ripple xrp 2

Son haftalarda XRP, performansta geride kaldı. XRP’nin arkasındaki şirket Ripple’ın, yeni gelişmeler ve yeni koridorlar açmaya devam etmesine rağmen; davalar ve izlenen politikalar tepkilerin devam etmesine sebep oluyor. 0,20 doların altına düştüğünden beri, efsanevi “XRP Ordusu” bile bir atılım organize edemedi. Ancak bir araştırma XRP’nin neden yükselmediğini ortaya çıkarabilir.

XRP İşlemlerin %94’ü Değer Taşımıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Imperial College London ve University College London’dan araştırmacılar, EOS, Tezos ve XRP Ledger (XRPL) ile ilgili işlemleri analiz eden yedi aylık bir rapor hazırladılar. “Yüksek Ölçeklenebilirlikli Blockchain İşlemsel İstatistiklerini Yeniden İnceleme” başlıklı bir makalede bulunan bulgu, XRPL’deki işlemlerin %94’ünün hiçbir ekonomik değer taşımadığını belirtiyor.

EOSIO’da araştırmacılar; işlemlerin %96’sının bir airdrop tarafından tetiklendiğini, Tezos’ta ise işlemlerin %76’sının fikir birliğini korumak için kullanıldığını belirtiyorlar.

Araştırmacılar özellikle XRP hakkında şunları söyledi:

Hesaptaki işlem sayısının dağılımı büyük ölçüde bozuk. Hesapların üçte birinden fazlası (71 bin) tüm izleme dönemi boyunca yalnızca bir kez işlem yaparken, en aktif 35 hesap tüm trafiğin yarısından sorumludur.

XRP Görünümü

Bu kesinlikle XRP’nin yükselmesini engelleyen ana nedenlerden biri olabilir, ama kesinlikle tek değil. Kripto para biriminin varlığını tehdit etmeye devam eden davalar, operasyonları finanse etmek için piyasaya sürülen varlıklar yetmezmiş gibi şimdi bir ‘spam’ işlemler ortaya çıktı, bu sorunlar yıl boyunca devam ederse XRP’nin yükselmesi bir yana çöküş dönemine bile girebilir.