Yükleniyor...

Romanya, Resmi Belgeleri NFT Olarak Saklamayı Planlıyor

Romanya Ulusal Bilişim Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (ICI), vatandaşlarının resmi belgelerine erişmek, bunları aktarmak ve depolamak için blok zincir teknolojisinden yararlanan yeni bir ulusal program duyurdu.

2021 04 26 RRF assessment Romania website photo cover

Romanya Ulusal Bilişim Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (ICI), vatandaşlarının resmi belgelerine erişmek, bunları aktarmak ve depolamak için blok zincir teknolojisinden yararlanan yeni bir ulusal program duyurdu. “Romanya’nın İhraççılar ve Varlıklar için Ulusal Sistemi” (NSIDA) olarak adlandırılan bu girişimin nihai amacı, doğum sertifikaları, sürücü ehliyetleri ve arazi/mülkiyet tapuları gibi temel resmi belgelerin edinildiği ve yönetildiği bir sistem geliştirmek.

NFT’ler, bu tür belgeler için kullanılacak ortam olacak ve her belge yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve çevre dostu Elrond blok zincirinde yaşayacak. Bu girişim aynı zamanda, vatandaşların resmi ofisleri şahsen ziyaret etmek gibi yorucu bir göreve sahip olmadan doğrulanmış devlet belgelerini alabilecekleri özel ve güvenli bir NFT pazarının başlatılmasını da içerecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gelecekte NSIDA’nın piyasaya sürülmesinden sonra (ki henüz bir başlangıç ​​tarihi verilmedi), ICI, ülkenin kritik kamu kaynakları için merkezi olmayan bir ağ kurmak için Elrond’un hizmetlerini daha da fazla kullanmak isteyecek.

Pek çok NFT meraklısının her zaman öngördüğü blok zinciri teknolojisinin bu şekilde kullanımı, Web3’ün insan toplumundaki teknolojik evrimde gerçekten nasıl bir sonraki aşama olduğunun en iyi örneğidir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x