Savcılar, Andrew Tate’in Bitcoin Varlıklarına El Konulmasını İstedi • Coinkolik
Yükleniyor...

Savcılar, Andrew Tate’in Bitcoin Varlıklarına El Konulmasını İstedi

Romanyalı savcılar, tecavüz suçlamasıyla hazırlanan iddianamenin bir parçası olarak Andrew Tate’in 21 BTC’sine el konulmasını istedi.

andrew tate 1 1

Romanyalı savcılar, tecavüz suçlamasıyla hazırlanan iddianamenin bir parçası olarak Andrew Tate’in 21 BTC’sine el konulmasını istedi. 

Romanya Organize Suçlar ve Terörizm Soruşturma Müdürlüğü, 20 Haziran Salı günü yaptığı açıklamada, Tate’in tecavüz ve insan kaçakçılığıyla suçlandığını duyurdu. Duyuru, geçen yılın sonlarında Tate’in tutuklanmasıyla gündeme gelen davayla ilgili son gelişmeleri de gün yüzüne çıkardı. Duyuruya göre Romanyalı savcılar, Andrew Tate’in 15 mülküne, 15 lüks arabasına, 14 saatine ve 560.000 dolar değerindeki 21 Bitcoin’ine el konulması istendi. 

Andrew Tate ve Üç Kişi Daha Aynı Suçlamalar İle Karşı Karşıya

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kadın düşmanı söylemleriyle tanınan bir sosyal medya fenomeni olan Andrew Tate, Aralık ayında tutuklanmış ve DIICOT’un hakkındaki insan kaçakçılığı ve cinsel saldırı iddialarını soruşturduğu sırada Romanya’da ev hapsine mahkum edilmişti.

İddianameye göre Tate, kardeşi Tristan Tate ve iki ortağı da aynı suçlamalar ile karşı karşıya. BBC’nin haberine göre iddianamede, kadınları seks işçiliğine yönlendirmek için aşk ve evlilik vaatlerinin kullanıldığı yöntem ile işe alınan yedi mağdurun adı da yer alıyor. DIICOT sözcüsü Insider’a yaptığı açıklamada, Tate’in DIICOT tarafından el konulması istenen varlıkları arasında şu anki değeri 562.050 dolar olan 21 Bitcoin’in biraz üzerinde bir miktar bulunduğunu doğruladı. 

BBC, davanın birkaç yıl sürmesinin beklendiğini ve Romanyalı yargıcın tüm kanıtları görmek için 60 gün süresi olduğunu bildirdi. 

Tate’in sözcüsü BBC’ye yaptığı açıklamada: “Masumiyetlerini kanıtlamak için sunulan bu fırsatı benimsiyoruz” ifadelerini kullandı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x