SEC Başkanına yapılan eleştiri XRP fiyatını ateşledi • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC Başkanına yapılan eleştiri XRP fiyatını ateşledi

XRP fiyatı 0,62 dolar direnç seviyesi hedeflenirken yüzde 9'un üzerinde arttı.

XRP 2

XRP fiyatı 0,62 dolar direnç seviyesi hedeflenirken yüzde 9’un üzerinde arttı. Bu yazının yazıldığı sırada XRP üç günlük rallisinin ardından 0,599 dolar civarında seyrediyor.

Son yükselişiyle XRP, 0,540 dolar ile 0,475 dolar arasında sıkışıp kaldığı dar işlem aralığından kurtuldu. Ayrıca hafta sonu boyunca bu aralığın üst sınırını destek olarak kullandı ve böylece yükseliş trendinin devam ettiğini doğruladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP fiyatının Ağustos ayının ilk haftaları boyunca mücadele ettiği 0,620 dolar bölgesini aşabileceği merak konusu.

Bugün (31 Ekim 2023) XRP keskin bir geri çekilme yaşamadan önce kısa süreliğine bu bölgeye ulaştı ve yüksek hacimli bekleyen satış emirlerinin sinyalini verdi.

Bununla birlikte XRP 0,620 dolar direnç alanını başarıyla aşabilirse, mevcut yükseliş trendini daha da sağlamlaştıracak ve Temmuz ayının en yüksek seviyesinin test edilmesi için kapıyı açacaktır.

Eski SEC Başkanını eleştirerek XRP duyarlılığını artırdı

XRP’nin ivmesi için potansiyel bir katalizör, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un eski SEC başkanı Jay Clayton’ın kripto düzenlemesine yaklaşımına yönelik son eleştirisinden geldi.

Clayton, düzenleyicilerin ellerinde sağlam gerekçelerle mahkeme yoluna gitmesi gerektiğini söyledi. Ancak Garlinghouse, Clayton’ı 2020 yılında Ripple ve yöneticilerine karşı başarı şansı çok az olan bir dava açmakla suçladı.

Garlinghouse, Clayton’ın davayı SEC’teki görevinden ayrılmadan önce açtığına dikkat çekerek bunu “ikiyüzlülük” olarak nitelendirdi.

SEC’in Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen hakkındaki suçlamaları düşürmek için harekete geçmesiyle birlikte Ripple CEO’su, Clayton’ın açtığı davanın düzenleyicilerin ‘uygunsuz aşırılığından’ kaynaklandığını savundu.

Clayton’a getirilen eleştiriler, Ripple ve XRP etrafındaki duyarlılığı artırdı. Genel olarak Garlinghouse’un açıklamaları, Ripple’ın kalan yasal mücadelesinden galip geleceğinden emin olduğunu gösterdi ve XRP’nin bir menkul kıymet olarak görülmemesi gerektiği mesajını güçlendirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x