Yükleniyor...

SEC Davalarında Yeni Gündem

SEC tarafından sahte bir kripto madenciliği planı yürüttüğü iddiasıyla dava edilen iki kişi, düzenleyicinin kripto üzerinde yetkisi olmadığını savunarak davanın reddedilmesini istiyor.

sec kripto

SEC tarafından sahte bir kripto madenciliği planı yürüttüğü iddiasıyla dava edilen iki kişi, düzenleyicinin kripto üzerinde yetkisi olmadığını savunarak davanın reddedilmesini istiyor.

SEC davaları hız kesmeden devam ediyor. Birçok kripto şirketiyle ve şahıslarla ters düşen SEC, bu sefer de madencilik konusuna ilişkin bir davayla gündeme geldi. Sahte kripto madenciliği faaliyetleri yaptığı gerekçesiyle iki kişiye dava açan SEC, sert savunmalar ile karşı karşıya kaldı.18 milyon dolarlık kripto madenciliği planı yürütmekle suçlanan Wright Thurston ve Kristoffer Krohn, SEC’in kripto para birimleri üzerinde yetkisi olmadığını savunarak davanın reddedilmesini istiyor.

dava

Dava Sanıklarından SEC’e Yönelik Sert Cevaplar Geldi

Wright Thurston ve Kristoffer Krohn, 19 Mayıs’ta davanın reddine yönelik ayrı ayrı dilekçe sundular. Dava sanıklarının ısrarla SEC’in böyle bir yetkisi olmaması gerektiğini belirtmesi, SEC-kripto gerginliğine yeni bir konu daha eklemiş oldu. Ayrıca, Thurston ve Krohn, davanın reddedilmesine ilişkin raporlarında, SEC’in dijital varlık ekosistemi üzerinde hiçbir yetkisi olmadığını iddia ederek, Kongre’nin SEC’in kripto üzerindeki yetkisini “düşündüğünü ve reddettiğini” ifadelerine ekledi.

Sanıklar, davayla ilgili ortak görüşlerilerini şu şekilde belirtti;

SEC’in kriptoyu tanımlamada belirsiz ve tutarsız davranıyor. Bunun yerine, tutarlı bir düzenleyici şemaya giden yolu dava etmeyi seçerek, önerilen mevzuat veya kural koyma çabalarını bıraktı.”

SEC tarafında günden güne artan dava olayları, pek çok kripto yatırımcısının tepkisine yol açtı. Bir süredir yatay seyreden piyasa için haber akışının büyük önem taşıdığı görülüyor. SEC’in bu şekilde gündeme gelmesi, piyasayı geriye atabilecek etkenlerden biri.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x