Yükleniyor...

Marathon CEO’su Madencilik Vergi Planına Yorum Yaptı

Bitcoin madencisi Marathon Digital'in CEO'su ABD başkanı Joe Biden'ın madencilerden almak istediği vergi hakkında konuştu.

biden1

Bitcoin madencisi Marathon Digital’in CEO’su ABD başkanı Joe Biden‘ın madencilerden almak istediği vergi hakkında konuştu.

Mararhon Digital CEO’su bu vergi planının işe yaramayacağını düşünüyor. CEO, konuya dair yorumunda “vergilendirme madencileri ABD dışına itecektir” dedi.

Biden’ın Madencilerden Almak İstediği Vergi Ters Tepebilir

Marathon Digital CEO’su Fred Thiel, ABD’li Bitcoin madencileri için önerilen bir verginin sektörü açık denizlere taşıyacağını savundu. Thiel, yaptığı bir röportajda, şirketin zaten ABD dışı genişleme fırsatlarını takip ettiğini söyledi. 

Bitcoin Madencisi Core Scientific Iflas Basvurusunda Bulunacak

ABD Başkanı Joe Biden yönetimi geçtiğimiz günlerde Amerikalı Bitcoin madencilerine vergi getirilmesi için bir teklif açıklamıştı.

Ancak Marathon Digital’in CEO’suna göre, bu politika yaklaşımı uygulandığı takdirde madencilik firmalarını ülke dışına çıkaracak ve amaçlanan fonları artırmayacaktır.

CEO Fred Thiel, Miami’deki Bitcoin 2023 konferansının oturum aralarında yaptığı bir röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin madencileri ABD’yi öylece terk edecek, gerçekten de yapmaya çalıştıkları şey bu.”

Thiel, madencilik vergisinin daha fazla yenilenebilir enerji elde edilmesini sağlamayacağını bu durumun da vergilendirmenin hedefine ulaşmayarak ilerleyeceğini iddia ederek devam etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner