Yükleniyor...

SEC Kripto Para Dünyasına Acımasız Cezalar Veriyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), Ripple davası duyurusundan sonra kripto para dünyasına gösterdiği sert adımlar devam ediyor.

sec tierion shipchain kripto para

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), Ripple davası duyurusundan sonra kripto para dünyasına gösterdiği sert adımlar devam ediyor. SEC, bundan birkaç gün önce ShipChain tarafından gerçekleştirilen bir ilk kripto para teklifi (ICO) nedeniyle ceza ve bir durdurma ve bırakma emri başvurusunda bulundu.

2017 ve 2018’de SHIP tokenini satarak fon toplayan Ethereum tabanlı bir nakliye firması olan ShipChain, belgelere göre SEC ile anlaşmayı planlıyor. ShipChain’in ön satışlardan toplamda  27,6 milyon dolar elde ettiği ifade ediliyor. Şimdi SEC, ShipChain’e tüm SHIP token’larını SEC’e aktarması ve varlığın önümüzdeki on gün içinde borsalardan kaldırılmasını emrediyor. Ayrıca düzenleyiciye 2.050.000 dolar ceza ödemek zorunda kalacak.

SEC Tierion’a da Ceza Verdi

SEC, bir veri doğrulama platformu olan Tierion’un gerçekleştirdiği ICO’nun menkul kıymet yasalarını çiğnediğini ifade ediyor. SEC, bu gerekçeyle platformdan yatırımcılarına TNT token’larını geri ödemesi kararını verdi.

Coindesk’e göre token’larını zararla satan TNT sahipleri ve ICO yatırımcıları, Tierion’dan maliyet ve faiz geri ödemesi talep edebilecek. Bu başvuruda bulunmak için 60 gün bulunuyor.  Ayrıca düğüm operatörleri TNT’lerini 0,01 cent artı faiz karşılığında Tierion’a geri satabilecek.

Tierion, bu cezayla beraber 25 milyon doları geri ödemek durumunda kalacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner