Yükleniyor...

Selcoin: “Küresel Sermaye Sahiplerinin Yeni Kalesi Kripto Paralar”

Yerli kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Selcoin, kripto para birimleri ve genel olarak kripto para piyasalarının gidişatına dair Twitter hesabında önemli açıklamalarda bulundu.

Yerli kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Selcoin, kripto para birimleri ve genel olarak kripto para piyasalarının gidişatına dair Twitter hesabında önemli açıklamalarda bulundu.

Tether’ın Piyasa Değeri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son attığı tweet’lerde Tether’ın piyasa değerini karşılaştırıp, şu anki konumu hakkında bilgi veren Selcoin; bir takipçisinin bu para birimi güvenilir mi sorusu üzerine yanıt verdi:

“Tether, (dolara 1e1 sabit olan coin) konusunda yılbaşından beri yazıyorum para girişini. Yılbaşından beri Tether’ın piyasa değeri 3 milyar $ seviyesinden 14 milyar $ seviyesine geldi.

2017’den beri türlü davalar açıldı, türlü işler oldu. 2017’de de ha patladı ha patlayacak denilen zamanları çok net hatırlarım…2 milyar $ seviyesindeydi marketcap’i o zamanlar..Çok yüksek deniliyordu ki, bugün 15 milyar $ seviyesine geldi.”

Yeni Kale Kripto Paralar

Selcoin, yine Twitter hesabında belirttiği üzere ‘offshore’ hesapların da artık mali yetkililer tarafından izlenebileceğini not düşerek; artık izlenebilirlik konusunda özellikle gizlilik paraları ile birlikte gelişme gösteren kripto para birimleri de göz önüne alındığında, kripto paraların küresel sermaye sahipleri için son sığınak olduğunu belirtti.

1 Ocak 2021 itibari ile yurtdışında offshore hesaplarda parası olanlar da takip edilebilecek. 107 ülke anlaşmayı imzaladı. Bana göre, küresel sermaye sahiplerinin yeni kalesi artık kripto paralardır.

Bu Çağı Kaçıranlar…

Selcoin ayrıca Bitcoin’in benimsenmesinden ve blockchain teknolojisinden de bahsetti ve son günlerin popüler teknolojisi DeFi’a (merkeziyetsiz finansa) da vurgu yaparak görüşlerini yineledi.

“Kripto paraları yıllarca lanetlediler, Bitcoin balon dediler… O balonun temel yapı taşı olan blockchain’i dünya tanıdı ve şuan tüm dünya blockchain’e entegre olmak için adeta can atıyor. Köstekli saatleriyle vedalaşamayan üstadlar ise bu çağı kaçırdı. Güneş doğalı çok oldu…

DeFi (merkeziyetsiz finans) bu sektörün uzuvlarından biri olur ama mevcut durumda ortalık kumarhane modunda. Teknoloji adıyla barbut atılıyor oralarda.”

SushiSwap Olayları ve Binance CEO’su

SushiSwap’ı kısa sürede listeleyerek, insanlara güven veren ve zarara uğramasına neden olan Binance CEO’su hakkında da Selcoin şu yorumları yaptı:

“Binance Ceo der ki; bir çok DEFİ projesi başarısız olacaktır. Risklidir diyor, dikkat diyor. Haklısın da abi ilk sen listeliyorsun bu ürünleri borsada, insanlar da alıyor. Nasıl olacak bu iş?

Bu altcoin ve token ‘lardaki dümenler bir gün çok fena patlayacak. Hayırlısı olsun.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x