Yükleniyor...

Senatör Warren, Rusların Kripto Kullanımını Engelleyen Bir Yasa Tasarısı Sundu

Kripto karşıtlığıyla tanınan ABD Senatörü Elizabeth Warren, Rusya'nın kripto kullanarak yaptırımları bertaraf etmesini engelleyecek bir yasa tasarısı sundu.

warren

Kripto karşıtlığıyla tanınan ABD Senatörü Elizabeth Warren, Rusya’nın kripto kullanarak yaptırımları bertaraf etmesini engelleyecek bir yasa tasarısı sundu.

Warren, 17 Mart’taki Senato Bankacılık Komitesi oturumu sırasında “Dijital Varlık Yaptırımları Uyumluluğu Geliştirme Yasası”nın yürürlüğe girdiğini duyurdu.

Warren oturum esnasında şunları söyledi:

“Kripto endüstrisi, Rusların servetlerini gizlemek için kripto kullanamayacaklarını iddia ediyor”

Tasarı henüz Kongre dosyasında mevcut olmasa da, The Block taslağın nihai bir kopyasını elde etti. Taslak borsalar gibi kripto hizmet sağlayıcılarının Rusya ile ilişkili herhangi bir adresle işlem yapmasını engellemek için Hazine’ye kapsamlı bir yetki veriyor.

Tasarı, özellikle “dijital varlık işlem kolaylaştırıcıları” için geniş bir tanım oluşturuyor. Bu kripto endüstrisinin muhalefetine yol açması muhtemel olan bir bölüm olarak öne çıkıyor. Dijital varlık işlem kolaylaştırıcıları, tasarıda şu şekilde tanımlandı:

“Bu tür kuruluşlar dijital varlıkların satın alınmasını, satılmasını, ödünç verilmesini, ödünç alınmasını, takas edilmesini, saklanmasını, doğrulanmasını veya oluşturulmasını önemli ölçüde ve maddi olarak kolaylaştırmaktadır”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x