Yükleniyor...

Sevilen Dizi Billions’ta Bitcoin Konusu Gündeme Oturdu

Bitcoin, Wall Street'i konu alan popüler dizi Billions'ın beşinci sezonunun ilk bölümünde yer alarak ana akım medyada ciddi ilgi görmeye devam ediyor.

billions dizi

Bitcoin, Wall Street’i konu alan popüler dizi Billions’ın beşinci sezonunun ilk bölümünde yer alarak ana akım medyada ciddi ilgi görmeye devam ediyor.Dizide aslında kripto para birimlerinden birden fazla kez bahsedildi. Ne yazık ki dizideki neredeyse tüm referanslar, kripto paranın kara para aklama amacıyla kullanıldığını belirttiğinden oldukça olumsuzdu.

Dizide Öne Çıkan Bitcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Billions , acımasız bir ABD Avukatı Chuck Rhodes (Paul Giamati tarafından hayat veriliyor) ve milyarder Robert “Axe” Axelrod (Damian Lewis tarafından oynanan) arasındaki çatışmayı konu alan finansal merkezli popüler bir Wall Street dizisidir.

Sezonun bu pazar beşinci sezonu yayına girdi ve dizide Bitcoin’den bahsedildi. İlginç bir şekilde Chuck Rhodes tarafından tasvir edilen karakter, popüler kripto para biriminde kayıp görünce varlığın değerini inkar etti ve hiçbir şey tarafından desteklenmediğini söyledi -ki bu aslında karamsarlar tarafından anlatılan çok yaygın bir anlatıydı.

 

Rhodes bir sorgulama sırasında :”Ne için? Yani çok sayıda bilgisayarınız şu anda Bitcoin madenciliği için soyut matematik denklemlerini çözebilir ancak ne için, ne tarafından destekleniyor? Nada, nix… zat. (Hiç) ”  diyor.

Ancak sorgucunun aldığı cevap kolayca tahmin edilebilecek bir cevaptı. Sorguladığı kişi hınzır bir şekilde “Altın Standartından çıktığımızdan beri dolar ne tarafından destekleniyor peki?” diye sordu.

Avukat ise cevaben doların“yollar, ordu, sanayi, Federal Hükümet kredisi, bu tür bir şeyle desteklendiğini” söyledi.

Tekrar söylemeye gerek yok ki, bu belki de Bitcoin’in değerlerini anlayanlar ve varlığın değerini çürütenler arasındaki en eski ve süregelen tartışmadır.

Kripto Para Birimlerinden Sıklıkla Bahsediliyor

Dizide kripto para birimlerinden ilk defa bahsedilmiyor. Referansların çoğu oldukça olumsuz olarak görülüyor, örneğin; endüstrinin esas olarak kara para aklama, kar saklama vb.ye hizmet ettiği gibi…

Önceki sezonlardan birinde, Bobby Axelrod çalışanlarından birine şirketin finansal kayıtlarından bonus olarak 1 milyon dolarlık kripto paraya sahip bir donanım cüzdanı verdi.

Ayrıca dizideki Bitcoin referanslarının devam edeceğini de belirtmek gerekiyor. Geçen yıl dizi yapımcısı, “Bitcoin Milyarderleri”nin yazarı Ben Mezrich’i danışman olarak işe almıştı.