Yükleniyor...

Shibarium Ağında Önemli Bir Dönüm Noktasına Ulaşıldı

Shiba Inu ekosisteminin test ağı Shibarium, henüz yeni olmasına rağmen kısa bir süre içinde önemli bir büyüme ve benimsenme gördü.

shiba inu 1 2

Shiba Inu ekosisteminin test ağı Shibarium, henüz yeni olmasına rağmen kısa bir süre içinde önemli bir büyüme ve benimsenme gördü. 

Shiba Inu ekosisteminin layer-2 ağı olarak çalışması amacıyla geliştirilen Shibarium projesinin testnet çalışmaları yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Hızla büyüyen test ağındaki gelişmelere göre Puppynet, bu hafta itibarıyla 100 bin cüzdan kaydına ulaştı. 

Geliştirmeler Son Hızıyla Devam Ediyor

Shibarium geçtiğimiz günlerde başka bir ağdan klonlandığı iddialarıyla birçok kişinin eleştirisine ve suçlamasına maruz kalmıştı. İddialar hakkında açıklama yapan geliştiriciler, zincir kimliği konusunda bir ihmal olduğunu kabul ederek test ağının zincir kimliğini değiştirdi ve 24 Mart’ta ağ yeniden başlatıldı. 

Ancak bu söylentilerin SHIB topluluğunu pek etkilediğini söyleyemeyiz. Geçen hafta zincir kimliğinin sıfırlanmasıyla birlikte istatistikler de sıfırlandı, ancak dün itibarıyla ölçümlerin yeniden zirveye ulaştığı belirtildi. 

Puppynet’in devreye alınmasıyla birlikte işlem hacmi hızla yükselirken bu hafta günlük 145 bine yakın işlem kaydedildi. Bununla birlikte beta ağına şu anda 100 binin üzerinde cüzdan entegre edilmiş durumda. 

Shibarium test ağında işlemler tüm hızıyla devam ederken Shiba’nın geliştiricilerinden Syhtoshi Kusama, 500 doğrulayıcının ağa katılmak istediğini söyledi. Tüm bunların yanı sıra Shibarium geliştiricisi Unification, Shibarium için yeni bir cüzdan üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Geliştirilmesi planlanan bu cüzdanla birlikte layer-1 ve layer-2 ağları arasında iki yönlü para transferinin gerçekleştirilmesi ve staking faaliyeti gibi çoklu çözümler ele alınıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner