Yükleniyor...

Silvergate’in FTX ve Alameda Yüzünden Başı Dertte

Silvergate, FTX ve Alameda anlaşmaları nedeniyle toplu davayla karşı karşıya.

Silvergatein FTX ve Alameda Yuzunden Basi Dertte

Silvergate, FTX ve Alameda anlaşmaları nedeniyle toplu davayla karşı karşıya.

FTX ve kardeş şirketi Alameda’nın ortaya çıkardığı kriz etkileri kripto endüstrisine yayılmaya devam ediyor. Silvergate’in müşteri mevduatlarını FTX ve Alameda‘ya bilerek veya isteyerek yönlendirdiği iddiaları gündeme gelmişti. Davalılar, Silvergate‘i FTX olaylarında suç ortağı olarak lanse etti. Şirketle ilgili sorunlar hala çözülebilmiş değil.

Silvergate, FTX ve Alameda Bağlantısı Nedeniyle Suçlanıyor

California Güney Bölge Mahkemesinde, Silvergate Bank, Silvergate Capital Corporation ve Silvergate CEO’su Alan Lane aleyhine, FTX ve Alameda Research tarafından tutulan hesaplarla ilgili bir toplu dava açıldı.

Silvergate, davada FTX kullanıcı mevduatlarının Alameda’nın banka hesaplarına yerleştirilmesindeki iddia edilen rollerinden dolayı sorumlu tutuluyor.

silvergate hisseleri

Dava, davacı Joewy Gonzalez tarafından kendisi ve aynı durumdaki diğerleri adına açıldı. Davaya göre, davacı birikimlerini FTX borsası aracılığıyla kriptoya yatırdı çünkü platform yatırımcılara “değer kazandıkça varlıkları güvenli bir şekilde saklayabileceklerini, nakde çevirebileceklerini veya başka varlıklarla takas edebileceklerini” vaat etti.

Dava, Silvergate’in FTX’in dolandırıcılık faaliyetlerine ve borsaların uygunsuz transferler, kullanıcı fonlarını ödünç verme ve fonları bir araya getirme yoluyla güvene dayalı görev ihlallerine yardım ve yataklık ettiğini iddia ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x