Yükleniyor...

Solana Tabanlı Everlend Finance, Uygulamasını Kapattı

Solana (SOL) tabanlı DeFi projesi Everlend Finance, platformunu kapatacağını ve kullanıcıların varlıklarını çekmesi gerektiğini açıkladı.

solana defi everlend finance

Solana (SOL) tabanlı DeFi projesi Everlend Finance, platformunu kapatacağını ve kullanıcıların varlıklarını çekmesi gerektiğini açıkladı.

Everlend Finance ekibi 1 Şubat’ta yaptığı açıklamada, Solana tabanlı DeFi kredi protokolünün mevcut iş ortamında faaliyet göstermeye devam etmek için yeterli imkanlara sahip olmasına rağmen uygulama platformunu kapattığını açıkladı. Everlend ekibi, platformu yalnızca para çekme işlemlerini gerçekleştirecek şekilde ayarladı ve kullanıcılardan varlıklarını çekmeleri istendi.

Yapılan duyuruda, tüm para çekme işlemleri tamamlanana kadar uygulamanın çalışmaya devam edeceği belirtildi. Ekip ayrıca, toplanan ve kullanılmayan tüm fonların önümüzdeki iki hafta içinde karşılanması planlarının ana hatlarını çizdi.

DeFi Kredi Kuruluşu Friktion da Uygulamasını Sonlandırmıştı

Everlend ekibi, başkalarının Everlend teknoloji yığınını kullanarak çözümler oluşturmaya devam edebilmesi için kod tabanını açık kaynak yapacağını söyledi. Everlend, kapatma kararını DeFi kredisi veren katılımcıların karşı karşıya olduğu likidite sıkışıklığına bağladı. Ekip, bu koşullarda çalışmaya devam etmenin kumar oynamaktan farksız olacağını aktardı. 

DeFiLlama’ya göre Everlend, gücünün zirvesinde olduğu zamanlar neredeyse 400.000 dolar değerinde kilitli varlığı kontrol ediyordu. Bu rakam, FTX krizinin ardından Kasım ayında önemli ölçüde düşüş yaşadı.

Bir başka Solana tabanlı DeFi getiri platformu olan Friktion, kripto ekosisteminin karşı karşıya olduğu sayısız zorluğu gerekçe göstererek Ocak ayında uygulamasını sonlandırmıştı.

2021’de kurulan Everlend, daha önce Serum, Everstake Capital ve GSR gibi destekçilerden fon toplamıştı. Ukraynalı borç verme platformunun 2023’ün ilk çeyreğinde topluluk tarafından kontrol edilen bir DAO’ya geçme planları bulunuyordu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x