Solana'dan (SOL) beklenmeyen yükseliş: FTX'e meydan okuyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Solana’dan (SOL) beklenmeyen yükseliş: FTX’e meydan okuyor!

Tasfiye için onay alan FTX'in Solana'yı (SOL) sarsması beklenirken, popüler coin'in yüzde 6'ya yakın yükselmesi gündem yarattı.

Solana kripto

Tasfiye için onay alan FTX’in Solana’yı (SOL) sarsması beklenirken, popüler coin’in yüzde 6’ya yakın yükselmesi gündem yarattı.

Portföyündeki kripto paralar adına satış onayı kapan FTX, herkesi şaşırttı. Borsanın satış için onay alma senaryosu genel olarak piyasada aşağı yönlü hareketlilik yaşanabileceği ve özellikle de SOL’ü bir çöküşe sürükleyebileceği şeklinde yorumlanıyordu. Elinde yüklü miktarda SOL bulunduran FTX, proje genelinde tedirginlikler yaratsa da fiyat tarafında işler farklı ilerledi. Tasfiye talebine olumlu yanıt alan FTX’e karşı SOL yüzde 6 yükseliş sergileyerek yatırımcısını ve ekosistemini sevindirdi.

Solana (SOL) grafik değerlendirmesi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX’in portföyünde en çok yere alan kripto para SOL, beklenmedik bir hamle gerçekleştirdi. 17.76 doları zaman zaman ihlal etse de bu destek bölgesini korumaya çalışan majör coin, FTX’in varlık satışı onayı almasına rağmen yüzde 6’ya yakın bir artış kaydetti. 19,34 dolara iğne atan popüler coin’in bu habere rağmen iyi bir performans sergilemesi, ekosistemi ve yatırımcı kitlesini şaşırttı.

Güncel olarak 18,81 dolardan alıcı bulan SOL, 19,40 dolar aralığının üzerinde kaldığı sürece direnç olarak takip edilebilecek seviyeler sırasıyla 20,29 – 20,89 – 21,31 ve 22,02 dolar. BTC’nin 26.000 doların altında kalması, Solana ekosisteminden gelebilecek olumsuz bir haber veya FTX’in piyasada tekrardan korku salması gibi senaryolarda 17,76 dolar ve 16,90 dolara geri çekilme beklenebilir.

Ekran Resmi 2023 09 14 10.37.02

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x