Yükleniyor...

Son Dakika! ABD Yıllık Enflasyon Verisi Açıklandı! Aralık 2022

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), yıllık enflasyon oranını yüzde 6,5 ve aylık enflasyon oranını yüzde 0,1 olarak açıkladı.

Son Dakika ABD Aralik Enflasyon Verisi Aciklandi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), yıllık enflasyon oranını yüzde 6,5 ve aylık enflasyon oranını yüzde 0,1 olarak açıkladı.

ABD enflasyon beklentileri, aylık bazda yüzde 0,1 azalırken, yıllık bazda yüzde 6,5 seviyesine gerileyeceğine yönelik şekillenmişti. Geçtiğimiz ay yıllık enflasyon verisi de yüzde 7,1 olarak açıklanmıştı. Bu beklentilerin ve önceki sonuçların ışığında, ABD enflasyon verilerini açıkladı. ABD’de enflasyon, yıllık yüzde 6,5 ve aylık yüzde 0,1 olarak açıklandı.

ABD Enflasyon Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), yıllık enflasyon oranını beklenildiği gibi açıkladı. Piyasaların beklediği yıllık yüzde 6,5’lik enflasyon seviyesi, ABD tarafından onaylanmış oldu.

Aylık bazda da yüzde 0,1‘lik enflasyon seviyesi, resesyon çanlarının çaldığı bu dönemde enflasyonun yavaşladığını ön plana çıkardı. Kripto para piyasası, şişmiş bir fiyat bandında olduğu için haberin akışında yükseliş sergilemedi.

Enflasyon verilerine göre hareket eden Fed’in, güncel veriler ışığında vites düşüreceği ön görülüyor. Fed’in şahin politikasından vazgeçip, 25 baz puanlık bir artış yapacağı beklentiler dahilinde yer alıyor. Ancak piyasa, resesyon tehlikesini de göz önünde bulunduruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner