Yükleniyor...

Bitcoin, Ethereum ve XRP’de Son Durum Ne? 16 Ağustos 2022

Kripto para piyasaları güne sakin başladı.

Bitcoin Ethereum ve XRPde Son Durum Ne 16 Agustos 2022

Kripto para piyasaları güne sakin başladı. Piyasa hacmi 24 saatte yüzde 1.4’lük bir düşüş yaşadı ve toplam piyasa hacmi 1.19 trilyon dolar seviyesine geriledi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP‘deki son durumu beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? Ethereum fiyatı hangi seviyede? XRP’deki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Analizi – Bitcoin Kaç TL?

Bitcoin, güne yüzde 2 düşüşle başladı. Bitcoin, bulunduğu fiyat bölgesi dahilinde 24 bin desteğinden aşağıda seyrediyor. Olası bir yükseliş ile kendini bu desteğin üstüne atması piyasa açısından umut verici olacaktır.

btc 4 saatlik 2
Bitcoin 4 saatlik grafiği

Bitcoin‘deki en yakın destek 24 bin dolar bölgesiyken, bir üst direnç ise 26 bin seviyesi diyebiliriz. Bitcoin’deki bu fiyat hareketleri piyasanın geneline yansıyacak bir yükseliş senaryosunun gerçekleşebilmesi için Bitcoin bazlı olumlu haberlerin piyasaya düşmesi ve piyasaya para akışı oldukça önemli. Yazı yazıldığı an itibariyle Bitcoin, 24 bin dolardan işlem görüyor. Bitcoin an itibariyle 433.654 TL.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafında fiyat hareketine baktığımızda, son bir hafta içinde yüzde 6 yükselmiş olduğunu görüyoruz. Ancak ETH, güne yüzde 1.5 düşüşle başladı. Ethereum’un şu anda işlem gördüğü seviye itibariyle destek seviyesine geldi ve buradan iyi bir tepki aldı. Ethereum 1800 dolar bandındaki direncini geçtiğimiz birkaç saatte denedi. Buradan tepki almış olması bizim için oldukça olumlu çünkü bu direncin çalıştığını ve daha aşağı bir bölgeye kolayca düşmeyeceğini anlatıyor.

eth 4 saatlik 2
Ethereum 4 saatlik grafiği

Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.880 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

XRP Son Durum

Piyasanın en büyük hacimli 9. coini olan XRP diğerlerinin aksine güne yükselerek başladı. Gün içinde yüzde 3.8 düşmüş olan XRP, piyasanın durgun akışından etkilenmiş halde.

xrp 4 saatlik 1
XRP 4 saatlik grafiği

XRP’deki en güçlü destek şu anda 0.3 dolar bölgesi diyebiliriz. Buradan bir aşağıdaki destek ise 0.2 dolar bandı. Bir üst direnç ise fiyatın bulunduğu bölge olan 0.36 dolar seviyesi. XRP de Bitcoin ve Ethereum gibi şu anda hacimsiz ve durgun seyre hakim.

XRP canlı fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner