Son Dakika: Grayscale, SEC karşısında zaferle ayrıldı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Son Dakika: Grayscale, SEC karşısında zaferle ayrıldı!

Yatırım devi Grayscale, SEC karşısında tarihi bir zafer elde etti.

SEC gary gensler

Yatırım devi Grayscale, SEC karşısında tarihi bir zafer elde etti.

Kripto ekosistemini ilgilendiren en önemli kararlardan birisi nihayet geldi. Grayscale, SEC karşısında tarihi bir zafer elde etti. Dava, Grayscale’in sunduğu Bitcoin ETF ürünü hakkındaydı. Bu davanın kripto adına zaferle sonuçlanması, piyasa açısından da umut vaadediyor.

Grayscale, SEC’i devirdi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son dakika düşen habere göre, yatırım yönetim şirketi Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hakkında açtığı davayı kazandı. SEC karşısında tarihi bir zafer elde eden şirket, kriptoya can suyu oldu. Bitcoin, haberin ardından güçlü bir yükselişle canlılık sinyali verdi.

Federal mahkeme, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) Bitcoin Trust’a (GBTC) dönüştürme girişimini reddetmesini kabul etmedi. Mahkeme, SEC’ten bu talebi tekrar incelemesini ve gözden geçirmesini talep etti. Mahkemenin Grayscale’in yanında durması, ABD’deki ilk spot Bitcoin ETF’ine zemin hazırlayabilir.

Grayscale kripto bitcoin

Bilindiği üzere Grayscale, vadeli Bitcoin ETF ürünü olan GBT’nin spot Bitcoin ETF’ine dönüştürülmesi amacıyla SEC’e başvurmuştu. Ancak SEC, bu talebi reddetti. Grayscale, mahkemeye başvurdu ve günün sonunda kazanan taraf olarak ayrıldı. SEC, kriptodan bir darbe daha yemiş oldu.

Dünyanın en büyük kripto fon yöneticisi olan Grayscale, GBTC’nin borsa yatırım fonuna dönüştürülmesi için ilk olarak Ekim 2021 tarihinde başvuruda bulunmuştu. SEC, bu başvuruyu çeşitli sebeplerden dolayı reddetti. Piyasa manipülasyonunu önleme, karardaki en büyük gerekçe olarak gösterildi. Ancak Grayscale, uzun süren dava sonucunda, haklı olduğunu mahkemeye ispat etmiş oldu.

BlackRock’ın da spot Bitcoin ETF başvursunun SEC’in önünde olduğunu hatırlatmakta fayda var. Eğer bu başvuru da reddedilirse, SEC’in eli iyice zayıflayacak. Piyasa, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanabileceğine inanmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grayscale, mahkemeden çıkan bu kararın Bitcoin ekosistemi için ileriye doğru atılan büyük bir adım olduğunu ifade etti. Şirket, ekip ve mali müşavirlerin SEC ile sonraki adımları birlikte yürüteceğini aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x