Yükleniyor...

Son Dakika! TÜİK, 2023 Şubat Enflasyon Oranlarını Açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 Şubat ayı yıllık enflasyon oranını yüzde 55,18 olarak açıkladı.

TUIK enflasyon oranlarini acikladi Subat

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 Şubat ayı yıllık enflasyon oranını yüzde 55,18 olarak açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

TÜİK, yılın ikinci enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK tarafından yapılan açıklamaya göre, TÜFE oranları Şubat ayında yıllık yüzde 55,18 olarak açıklandı. Aylık bazda ise TÜFE, yüzde 3,15 oranında oldu.

TÜİK, Enflasyon Verilerini Açıkladı

tufe aciklandi

Ocak ayındaki TÜFE oranları, yıllık yüzde 57,68 olurken, aylık bazda yüzde 6,65 olmuştu. Beklentilerin üzerinde gelen bu oranlar, Şubat ayındaki enflasyon oranlarını da merak ettirdi. Şubat ayına yönelik beklentiler, yıllık bazda yüzde 55,50 olurken, aylık bazda yüzde 3,35 olarak kayıtlara geçti. Tüm bu geçmiş veriler ve beklentiler ışığında Şubat enflasyon oranları, yıllık yüzde 55,18 ve aylık yüzde 3,15 oldu. Yapılan açıklamalara göre ÜFE oranları ise, aylık yüzde 1,56 oranında olurken, yıllık yüzde 76,61 oranında oldu.

tufa aciklamalari

TÜİK, enflasyon oranlarında en çok artış, lokanta ve oteller tarafında yaşandı. Lokanta ve otelleri, yüzde 70,08 oranında sağlık sektörü takip etti.

Diğer taraftan ana harcama gruplarına göre aylık değişim oranlarında, gıda ve alkolsüz içeceklerdeki artış dikkat çekti. Yüzde 7,36 oranında artış gösteren bu sektörü, eğitim sektörü takip etti.

TUFEEE

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x