Yükleniyor...

Son Günlerde Yaşananlar DeFi İçin Boğa Sinyali mi Veriyor?

Kripto alanındaki her yeni gelişmeye yanıt olarak DeFi’ın yükselişine dair yeterince anlatı var

deFi boga sinyali

Kripto alanındaki her yeni gelişmeye yanıt olarak DeFi’ın yükselişine dair yeterince anlatı var. KuCoin hack skandalından başlayarak BitMEX üzerindeki son CFTC ücretlerine kadar, her olayın DeFi projelerinin yatırım getirisi üzerinde uzun vadede olumlu bir etkisi olduğu biliniyor. Bununla birlikte, DeFi’ın acil ve kısa vadeli etkileri trader’lar için daha önemlidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

defi pulse

Perakendeci trader’lar, yüksek yatırım getirileri (ROI) için DeFi projelerine fon ayırdılar ve DeFi’ın geçen ayki performansı çoğu bakımdan yetersiz kaldı. Yearn.Finance, Compound ve Chainlink gibi projeler, Eylül ayından önce ROI’yi %500 artırdı; ancak, Eylül ayı boyunca yatırım getirisinde hızlı bir düşüş oldu. 1 günlük getiriler göz önüne alındığında, sürekli olarak ilk 5 içinde yer alan projelerden 3’ünde negatif TVL var.

DeFiPulse’dan alınan verilere göre, TVL son 30 günde %30 arttı; ancak, TVL’deki bu artış, DeFi projelerinin karlılığının bir göstergesi değildir.

Uzun Vadeli Getiriler İyimser

UMA ve AKRO gibi DeFi projelerinin uzun vadeli getirileri iyimser; ancak, kısa vadeli getiriler 7 gün ve 30 gün -% 19 ile -% 67 arasında. Messari’nin grafiğinde listelenen projeler, geçen hafta ve ay içinde en düşük getirisi olan projelerdir. Bununla birlikte, genel DeFi ekosistemi, gerçek dünyadaki projelerin temelsiz veya gerçek fayda/kullanım durumunun olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

Bitcoin’de veya kripto alanında meydana gelen her olumsuz olayın DeFi için olumlu bir çağrışım içerdiği anlatısı kısa vadede geri tepmiş olabilir. Bitcoin‘de hacim ve fiyat hareketinin olmamasından ve spot borsalardaki en iyi altcoin’lerden sıkılan perakende tüccarlar, DeFi’ye taşındı ve portföyleri bir darbe aldı.

Popüler tüccar ve etkileyici Hsaka, DeFi’nin getirilerini tweetledi:

defi

DeFi, son zamanlarda beta etki alanı içindeydi ve çoğu proje -% 40 ila -% 60 arasında getiri sağladı. Uzun vadeli görünüm ve tahmin her yatırım aracı için çok önemliyken, kısa vadeli performansa da odaklanmak gerekir. Bu, bir trader portföyü üzerinde en görünür etkiye sahiptir. En iyi DeFi projeleri kötü performans gösterdi ve her gün ROI kaybediyor. Bu gibi durumlarda gerekirse portföyünüzü yeniden dengeleme ihtiyacını kabul etmek önemlidir. Yatırımcıların DeFi’da yapılan kayıpları kurtarmalarına yardımcı olmak için makul getirili yeterli altcoin vardır. Ancak, uzun vadede olanlar için, DeFi projeleri umut tutmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x