Yükleniyor...

“Stablecoin’ler, ABD dolarına fayda sağlayabilir”

Valor Capital Group'un ortağı Brian Brooks, stablecoin'lerin ABD dolarına fayda sağlayacağını belirtti.

ABD dolari stablecoin

Valor Capital Group‘un ortağı Brian Brooks, stablecoin’lerin ABD dolarına fayda sağlayacağını belirtti.

Kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların geleceği tüm dünyanın merak konusu haline geldi. Özellikle stablecoin’lerin, geleneksel finans sistemi karşısında nasıl bir ilerleyiş sergileyeceği düşünülen konular arasında. Düzenleme konusu ve benimsenme stablecoin’lerin gündeminde yer alıyor.

Geçtiğimiz gün CNBC‘ye açıklamalarda bulunan Brian Brooks, ABD’nin dijital varlıklara karşı temkinli yaklaşımına rağmen stablecoin‘in ülkeye faydalı olacağını aktardı.

Stablecoin’lerin ABD dolarına faydası

Valor Capital Group‘un ortağı Brian Brooks, CNBC‘de Squawk Box programına konuk oldu. Brooks, ABD dolarının tekrar alakalı hale getirilmesinde stablecoin’lerin önem taşıdığını aktardı.

Brooks, stablecoin’lerin kripto paranın öldürücü uygulaması olabileceğini iddia etti. Yani Brooks’a göre stablecoin’ler, kripto para birimlerine yönelen ilginin azalmasında önemli bir görev üstlenebilir. Ancak Brooks, stablecoin’lerin gelişmesine izin verecek düzenlemelerin uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

ABD Başkanı Joe Biden‘ın stablecoin’lere karşı tutumunu ele alan Brooks, mevcut hükümetin stablecoin politikasını tartıştı. Brooks, şunları söyledi;

Enflasyonun yüksek olduğu ülkelerdeki vatandaşlar, paralarını daha güvenli tutmak için gerçekten güçlü bir şekilde dolar cinsinden ürünler talep ediyorlar. Bir dolar banka hesabı alamadığınız birçok ülkede, stablecoin’ler en iyi çözümünüz.

Brooks, stablecoin’lere yönelik talebin gelişmesi için ABD hükümetinin desteklemesi gerektiğini savundu. Brooks’a göre, hükümetin sunacağı destek ile birlikte, küresel olarak ABD dolarının benimsenmesi yeniden artış gösterecek.

Konuyla ilgili keskin cümleler kuran Brooks, dünyadaki ülkelerin ABD dolarından uzaklaşmaya başladığı bu dönemde, stablecoin‘lerin yeniden benimsenme için büyük bir fayda sağlayacağını ileri sürdü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x