Sütten ağzı yandı yoğurdu üfleyerek yedi: 2 milyon dolara el konuldu •
Yükleniyor...

Sütten ağzı yandı yoğurdu üfleyerek yedi: 2 milyon dolara el konuldu

Atomic Wallet, borsalardaki "şüpheli mevduatlarda" 2 milyon doları dondurdu.

atomic wallet

Atomic Wallet, borsalardaki “şüpheli mevduatlarda” 2 milyon doları dondurdu.

İstihbarat firmaları yardım etti

Hack saldırısına uğrayan kripto para cüzdanı Atomic Wallet, büyük kripto borsalarıyla ortak bir çabayla 2 milyon dolarlık “şüpheli mevduatı” dondurdu. Cüzdan, blokzinciri istihbarat firmaları Chainalysis ve Crystal’in tehdidi tespit etme ve kontrol altına alma konusunda yardımcı olduğunu da belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Chainalysis ve Crystal’in raporlarına atıfta bulunan cüzdan, “tehdit aktörünün” fonları Bitcoin blokzincirine bağlamak için köprüler ve mikserler de dahil olmak üzere özel yöntemler kullandığını açıkladı. Raporda, “Fonların çoğu nihayetinde Tron blokzincirine ve Bitcoin ağına ulaştı.” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca raporda özellikle fonların Avalanche köprüsü üzerinden Tron blokzincirine aktarıldığı vurgulandı ve şu sözler kaydedildi:

“Atomic Wallet, bildirilen işlemlerle bağlantılı varlıkları dondurmak için derhal işbirliği yapan merkezi kripto para borsalarına en içten şükranlarını sunar. Hızlı yanıtları ve işbirlikleri, bazı kullanıcıların başına gelen olayın etkisini azaltmada çok önemliydi.”

Atomic Cüzdan Haziran 2023’te büyük bir saldırıya uğramıştı. Platformun çalınan kripto varlıklarında milyonlar kaybettiği bildirilirken, hangi koşulların kayba yol açtığı ise açıklanmamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x