Tek Başına 68 Milyon Dolarlık İşlem Yapan Balinanın Bitcoin'i (BTC) Manipüle Ettiği İddiası • Coinkolik
Yükleniyor...

Tek Başına 68 Milyon Dolarlık İşlem Yapan Balinanın Bitcoin’i (BTC) Manipüle Ettiği İddiası

Twetter'da Joe007 olarak bilinen anonim bir balinanın Bitcoin'in (BTC) 9.

Tek başına 68 miyon dolarlık işlem yapan balina Bitcoini BTC manipüle ediyor

Twetter’da Joe007 olarak bilinen anonim bir balinanın Bitcoin’in (BTC) 9.850 dolara kadar çıktığı dönemde piyasayı manipüle ettiği iddia edildi. Balina, Bitfinex’in “Liderler Tablosu”na göre sadece geçtiğimiz hafta 68 milyon dolarlık işlem gerçekleştirdi.

Bitcoin’i (BTC) Manipüle Ediliyor

Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 8.300 dolardan işlem görmeye başladığı zamandan bu yana, BitMEX gibi büyük platformlarda “aldatmaca emirler” görülmeye başlandı. Bir aldatmaca emir, piyasayı yükseltmek ve kısa vadeli bir fiyat artışına yol açmak için genellikle alışılmadık derecede büyük bir satın alma emri olan geçici büyük emirler anlamına gelir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in fiyatı önemli bir destek seviyesini her test ettiğinde, piyasayı daha da yukarı iten büyük sahte alış emirleri gelmeye başladı. Piyasanın büyümesini önemli ölçüde hızlandıran sahte emirler hakkında bir soruya cevap veren Bitcoin balinası şunları söyledi:

İnsanlar her zaman kendilerini düşünürler. birincil kaynakları toplama ve analiz etme zahmetine girmeyip sadece sürü psikolojisini aşmaya çalışır. Manipülatörler tam olarak durumdan nasıl yararlanır anlamaya çalışın.

Hafta başında anonim balina Joe007, yaptığı bir başka açıklamada yeterli para girişinin olmadığına dikkat çekerek son yükselişi organik görmediğini ifade etmişti.

Bitcoin (BTC) Rallisi Sona mı Eriyor?

En son ralli büyük aldatmaca emirler ile manipüle edilmiş olsa bile bu boğa koşusunun biteceği anlamına gelmiyor.

Tarihsel olarak, hem geri çekilmeler hem de toparlanmalar analistlerin beklentilerinden daha uzun sürdü. Dahası, balinaların manipülasyonu sahte bir ralli başlamasına sebep olmuş olabilir, ancak bireysel yatırımcılar gelmeye başladıklarında orta vadede hızlı bir şekilde gerçek bir boğa koşusu yaşanabilir.

Kripto para piyasasındaki genel anlatı şu anda Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanması temelinde dönüyor. Bu nedenle, manipülasyon olsa bile son artışın gerçek bir ralliye dönüşme ihtimali var. Bu sebeple her ne kadar altcoin rallisi başlamış gibi gözükse de Bitcoin’in 10.000 doları aşana kadar gerçek bir ralliden bahsedilmesinin mümkün olmadığını düşünenlerin sayısı her geçen gün artıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x