Yükleniyor...

Telegram’ın Kripto Parası GRAM Piyasaya Benzersiz Bir Giriş Yapabilir!

Şimdiye kadarki en kazançlı ilk para tekliflerinden (ICO) birisini gerçekleştiren Telegram'ın kripto parası GRAM büyük bir beklentiyle bekleniyor.

Telegram GRAM Token

Şimdiye kadarki en kazançlı ilk para tekliflerinden (ICO) birisini gerçekleştiren Telegram’ın kripto parası GRAM büyük bir beklentiyle bekleniyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre GRAM çok yakın bir tarihte yatırımcılara sunulacak.

New York Times’ın haberine göre GRAM token’lar önümüzdeki iki ay içerisinde kripto para borsalarına aktarılacak ve oralardan da yatırımcılarla buluşacak. GRAM’ın piyasaya sürülmesiyle özel yatırımcılardan 1.7 milyar dolarlık fon toplayan Telegram Open Network (TON) de görücüye çıkacak.

Telegram’a yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre ilk aşamada 640 milyon GRAM token arz edilecek ve bu token’ların Ekim ayı gibi dolaşıma sokulması planlanıyor.

Bu yılın başlarında ATON Research TON hakkında özel bir araştırma yapmış ve ikinci özel satışta yatırımcıların token başına 1,33 dolar ödediği ortaya konulmuştu. Bu da ilk aşamada GRAM’ın 851 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile piyasaya giriş yapması anlamına geliyor ki böyle bir tabloda GRAM token en büyük 16. kripto para birimi olacak.

Elbetteki özel satışta görülen fiyatların halka açık satışlarda görülmesi neredeyse imkansız. Temmuz ayında Gram Asia sahip olduğu GRAM Token’larını halka açık bir şekilde satmaya başlamış ve token başına 4 dolardan piyasaya sürmüştü.

GRAM token’ın ortalama piyasaya çıkış fiyatını saptamak için bakılması gereken en uygun veriler şüphesiz XGRAM perpetual türev ürünleri tarafından sağlanıyor. Şu anda GRAM token Xena Exchange üzerinde 2,7 USDT’den alıcı bulunuyor. Bu GRAM token başına 2,7 dolar demek ve böyle bir fiyatla 1.72 milyar dolarlık bir toplam piyasa değeri oluşuyor. Böyle bir piyasa değeriyle GRAM token en büyük 10. en büyük kripto para birimi oluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner