Telegram'da kriptoyla ödeme dönemi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Telegram’da kriptoyla ödeme dönemi!

Telegram Wallet, Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve Toncoin (TON) için ödemelerini etkinleştireceğini duyurdu.

Telegram Kullanici Adi Acik Artirma Platformunu Duyurdu

Telegram Wallet, Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve Toncoin (TON) için ödemelerini etkinleştireceğini duyurdu.

Kripto paraların ödeme endüstrisindeki kullanımı yaygınlaşıyor. Bulut tabanlı mesajlaşma uygulaması Telegram‘da kripto paralar ile ödeme dönemi başladı. Buna göre Wallet botu aracılığıyla Bitcoin (BTC), USDT ve TON uygulama içi ödemelerde kullanılabilecek.

Telegram’da işletmelere kripto ile ödeme yapılabilecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin gibi kripto paraların ticaretine olanak tanıyan Telegram botu Wallet, The Open Network (TON) blockchain’ine dayalı ödeme çözümü başlattı. Wallet Pay hizmeti, kullanıcılar ve perakende işletmeler arasında kripto ödeme işlemleri sağlayacak. Ödemeler doğrudan Telegram arayüzünden yapılabilecek. Ödemelerde Bitcoin (BTC), USDT ve TON kullanılabilecek.

Wallet, yeni ödeme özelliğinin cüzdan hizmeti tarafından desteklenen tüm ülkelerde kullanılabileceğini açıkladı. Açıklamada, ABD ve Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından kara listeye alınan ülkeler dışında çoğu ülkede kullanılabileceği bildirildi. Wallet Pay, kara listede bulunan İran, Myanmar ve Kuzey Kore gibi ülkelere hizmet vermiyor.

İşletmeler, yeni özelliği kullanmak için başvurmadan önce yasal düzenlemelere ilişkin bilgi sahibi olması gerektiği konusunda uyarıldı. Kripto ödeme yasağı ülkeler arasında Rusya, Endonezya, Vietnam, İran ve Mısır gibi ülkeler bulunuyor. Rusya, Hindistan’dan sonra en fazla Telegram kullanıcısına sahip ülke olarak görülüyor. Endonezya, Mısır ve Vietnam da ilk 10 içerisinde yer alıyor. Wallet Pay‘den yapılan açıklamada, platformun ödeme özelliğini ilk olarak hangi işletmelerde test edileceğinin henüz belirlenmediği bildirildi. Açıklamada, işletmeler için henüz KYB prosedürlerinin devreye alınmadığı aktarıldı.

Wallet yetkilisi, şirketin operasyonlarının Telegram‘dan bağımsız olduğunu da vurguladı. Ödeme hizmeti, özel bir Telegram botu veya resmi Wallet Pay web sitesi aracılığıyla kullanılabilir. Ödeme sağlayıcısı, 700 milyondan fazla Telegram üyesinin sadece 2 milyonunun cüzdan hizmetlerini kullandığını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x