Yükleniyor...

Telekomünikasyon Devi Vodafone’dan Bitcoin’li Reklam

Birleşik Krallık merkezli uluslararası telekomünikasyon devi Vodafone'un Almanya kolu, cep harçlığı olarak Bitcoin'in işaret edildiği bir gösel paylaştı.

Vodafone NFT

Birleşik Krallık merkezli uluslararası telekomünikasyon devi Vodafone’un Almanya kolu, cep harçlığı olarak Bitcoin’in işaret edildiği bir gösel paylaştı. Bitcoin simgesinin bulunduğu reklam görselindeki metinle ise “Gelecekte herkes akıllı telefonlarıyla ile ödeme yaparsa büyükanne size ne [cep harçlığı] verecek” sorusu soruluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vodafone Bitcoin BTC

Ocak ayında Vodafone, kendi ödeme projeleri üzerinde çalışacağını belirterek Facebook’un öncülük ettiği küresel kripto para projesi Libra Birliği’nden ayrılma kararı almıştı. Şirketin Facebook üzerinden Bitcoin’e vurgu yaparak paylaşımda bulunması büyük dikkat çekti.

Şimdiye kadar, sekiz yüksek profilli Terazi Derneği üyesi, Facebook’un tartışmalı stablecoin’in politikacılardan ve düzenleyicilerden önemli bir geri dönüş almasından sonra istifa etti. “Bitcoin’in Katili” olacağı iddia edilen Libra’nın piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ise hala belirsizliğini koruyor.

Bitcoin Nakitin Yerini Alabilir mi?

Başlangıçta bir değişim aracı olarak tasarlanan Bitcoin, ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle nakit tarafında benimsenemedi. Çok sayıdaki uzman (üst düzey kripto yöneticilerinden ülkelerin merkez bankalarının yetkililerine kadar), Bitcoin’in ödemeler için uygun olmadığını belirtiyor. Ancak eğer Ligtning Network’ün hızla benimsenmesi göz önüne alındığında, Vodafone’un sorusu Bitcoin’le cevap bulabilir ve büyükannen sana cep harçlığı yerine Satoshi gönderebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x