Tesla Bitcoin hodl yapmaya devam ediyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Tesla Bitcoin hodl yapmaya devam ediyor

Tesla üçüncü çeyrek raporunu yayımladı.

tesla

Tesla üçüncü çeyrek raporunu yayımladı. Buna göre, şirketin Bitcoin tutmaya devam ettiği belirtildi. Öte yandan ikinci çeyrek raporunda şirketin gelirleri, beklentilerin üstünde bir miktara ulaşırken, karlılık oranında da ise küçülme meydana gelmişti.

Önceki yıla göre azaldı

Tesla’nın üçüncü çeyrek brüt kar marjı, elektrikli otomobil üreticisinin yüksek faiz oranları karşısında talebi artırmak için fiyatları düşürmesiyle bir önceki yıla göre azaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, genel talebin baskı altında olduğu bir dönemde satışları artırmak için Ocak ayından bu yana, üçüncü çeyrekte modellerde yüzde 6’dan fazla indirim de dahil olmak üzere yüksek fiyat kesintilerine ve indirimlere başvurdu.

Bu çabalar yılın ilk yarısında satışları artırırken, yeni modellerin üretimine hazırlanmak için planlanan fabrika yenileme çalışmaları Tesla’nın Temmuz ve Eylül ayları arasındaki teslimatlarını kısıtladı.

Yatırımcılar ve analistler, otomobil üreticisinin yıllık hedefine ulaşmak için dördüncü çeyrekte rekor 476 bin araç teslim etmeyi hedeflemesi nedeniyle daha fazla fiyat indirimi bekliyor.

Tesla raporlarına nasıl bakılır?

Tesla raporları her çeyreğin sonunda “https://ir.tesla.com/#quarterly-disclosure” adresi üzerinden yayınlanmaktadır.

Şirketin ikinci çeyrekteki karı, bazı kalemler dışarıda bırakıldığında hisse başına 91 sent olarak gerçekleşti. Wall Street’in tahmini ise hisse başında 81 sent kar elde edilmesiydi.

Tesla, hissedarlarına göndermiş olduğu mektupta, şirketin gelirinin %47 oranında artarak 24.9 milyar dolara ulaştığını bildirdi. Analistler ise gelirlerin 24,5 milyar dolar seviyesinde yer almasını bekliyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x