Yükleniyor...

Tether (USDT), Solana Blok Zincirinde Yer Alacak!

Solana (SOL) blok zinciri, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), EOS (EOS), Tron (TRX), Algorand (ALGO), ve Binance Smart Chain'in ardından, USDT desteği ekleyen yedinci blok zinciri oldu.

solana 1

Solana (SOL) blok zinciri, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), EOS (EOS), Tron (TRX), Algorand (ALGO), ve Binance Smart Chain’in ardından, USDT desteği ekleyen yedinci blok zinciri oldu.

Tether, USDT stablecoin’ini Solana blok zincirinde başlatmış durumda. Böylelikle en popüler stablecoin, Solana ağı üzerinde kullanılabilecek. Tether şu sıra 37 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile en büyük dördüncü kripto para birimi durumunda.

Tether, yedi farklı blockchain tarafından desteklense de, en fazla Ethereum ağında kullanılmış durumda. Ethereum son zamanlarda yüksek işlem ücretleri sebebiyle sıkıntılar yaşamayı sürdürüyor. Bu sebeple, diğer blok zincirlerine geçen kullanıcı sayısı hiç de az değil. Bu durum Tether’in diğer blok zincirlerinde daha fazla USDT çıkarmasına sebep oldu.

Tether, yapmış olduğu açıklamada Solana entegrasyonunun, Ethereum ağından binlerce kat daha düşük olan 0.00001 $ gibi düşük bir ücretle USDT işlemini mümkün kılacağını ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner