The Simpsons'dan NFT'lere darbe: Alay konusu oldu! • Coinkolik
Yükleniyor...

The Simpsons’dan NFT’lere darbe: Alay konusu oldu!

Cadılar bayramı özel programında NFT'lerle dalga geçen The Simpsons, sanat ile spekülasyon arasında gidip geldi.

Fotoram.io 39

Cadılar bayramı özel programında NFT‘lerle dalga geçen The Simpsons, sanat ile spekülasyon arasında gidip geldi.

Animasyon televizyon dizisi The Simpsons NFT’leri eleştirdiği bir cadılar bayramı özel bölümü yayınladı. Cadılar bayramı özel programında NFT‘leri alay konusu haline getiren program, yoğun bir ilgi topladı.

NFT’lerin FOMO etkisi olay yarattı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Simpsons’ın NFT’leri ele aldığı özel program, sektörün spekülatif doğasıyla ve piyasanın FOMO etkisini konu alarak alaycı bir şekilde olayları değerlendirdi. Marge, Bart’ın blockhain’de sıkışıp kaldığını fark edince kendini bir NFT olarak dijitalleştiriyor. Marge, Bart’ı kurtarmak için FOMO’dan güç alan sanal bir trende vagonlar arasında savaşıyor ve bu sırada NFT karakterlerle mücadele ediyor.

The Simpsons’daki NFT’lere dair son şaka, Homer’ın sonunda FOMO’ya teslim olup kendini NFT olarak mint’lemesiyle oluyor. Bu durum gerçekleştiği anda trenin buharı bitiyor ve tüm NFT’lerin fiyatı neredeyse sıfıra düşüyor. Bu özel bölüm Homer’ın ikonik sloganı “Doh!” ile sona eriyor. Bir bölüm süren bu “şaka”ya Twitter’daki NFT topluluğu sevinçle tepki verdi.

Degen’ler, Simpsons’ın NFT içeriklerinden gelir elde ediyor!

NFT tutkunları Simpsons’ın NFT’leri içeren bölümünün boşa gitmesine engel oldular. Yaratıcılar ise NFT’ler için yeni bir fırsat görülen bu özel bölümden yararlanmak için harekete koyuldu. Bölümün yayınlanmasından yalnızca saatler sonra İtalyan parodi sanatçısı Rino Russo, Simpsons karakterlerinin benzerliklerini CryptoPunks ile birleştiren Simpsons türevi bir NFT projesi oluşturdu.

Springfield Punks olarak isimlendirilen koleksiyon, free-mint bir şekilde piyasaya sürüldü ve NFT hayranlarının yoğun ilgiysiyle hızla tükendi. Simpsons Punks koleksiyonu, bu haberin yazıldığı sıralarda 1.377 Ethereum (ETH) gelir elde etti. Bu da mevcut fiyatlarla 2,6 milyon dolara tekabül ediyor. Bu NFT koleksiyonu, işlem hacmiyle son 24 saat içinde OpenSea‘de en çok işlem gören üçüncü koleksiyon oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x