Yuga Labs, OpenSea'den ayrılık kararı aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Yuga Labs, OpenSea’den ayrılık kararı aldı

OpenSea'nin telif hizmetlerinde değişikliğe gitmesi, Yuga Labs'in tepkisini çekti, Şirket, platformdan ayrılacağını duyurdu.

OpenSea

OpenSea’nin telif hizmetlerinde değişikliğe gitmesi, Yuga Labs’in tepkisini çekti, Şirket, platformdan ayrılacağını duyurdu.

NFT dünyasının popüler platformlarından olan OpenSea‘ye tepki giderek büyüyor. Telif hizmetlerinde değişiklik yaptığını belirten firma, Yuga Labs başta olmak üzere pek çok şirketin ve kullanıcının tepkisine maruz kaldı. Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) yaratıcılarından olan Yuga Labs, OpenSea’den çekildiğini belirtti.

OpenSea’ya tepki giderek büyüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2022’de operatör filtresini duyuran OpenSea, NFT ve kripto sektöründe pozitif bir geri dönüş almıştı. Telif ücretleri ve martketplace konusunda kolaylık sağlayan platform, operatör filtresi hizmeti kaldıracağını açıkladı. Bu duyuruyla birlikte NFT sektöründeki karışıklığı tetikledi.

Yuga Labs başta olmak üzere birçok şirketten OpenSea’ya yönelik tepki geldi. Sözleşmeler ve yeni koleksiyonlar için OpenSea desteğinden vazgeçtiğini açıklayan Yuga Labs, BAYC tarafındaki hareketliliği de beraberinde getirdi. Yuga Labs CEO’su Daniel Alegre, X’te bir gönderi yayımlayarak OpenSea’nin Seaport ile ilgili akıllı sözleşmesini kademeli olarak sonlandıracağını ifade etti. Alegre son yaşanılanlar hakkında “Yuga, içerik oluşturucuların telif haklarının korunmasını savunuyor” dedi. Yuga Labs’in OpenSea’dan ayrılmasının Şubat 2024’e kadar tamamlanması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x