Ünlülerin NFT'leri düşüşte: Justin Bieber ve Paris Hilton'a dava açılıyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Ünlülerin NFT’leri düşüşte: Justin Bieber ve Paris Hilton’a dava açılıyor!

Bir grup NFT yatırımcısı, ünlü isimlerin çıkardıkları NFT'lerin değer düşüşünden kaynaklı olarak dava açmaya hazırlanıyor.

NFT dergi

Bir grup NFT yatırımcısı, ünlü isimlerin çıkardıkları NFT’lerin değer düşüşünden kaynaklı olarak dava açmaya hazırlanıyor.

Bir dönemi kasıp kavuran NFT furyası ünlü isimlere açılan davalar ile gündemi sallıyor. Zamanında pek çok popüler isim kendi NFT’lerini piyasaya sürerek büyük gelirler elde etmişti. Fakat NFT sektörünün ve kripto paraların değer kaybederek ilerlemesiyle yatırımcılarda inanılmaz kayıplara yol açtığı biliniyor. Hüsrana uğrayan NFT yatırımcıları ise kayıplarını karşılamak için yargı yoluna başvurmuş vaziyette.

blue chip nft

Davada adı geçen 30 sanık var

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir NFT topluluğu, Sotheby’s Holdings Inc. ve diğer isimlere ünlülerin onaylamış olduğu koleksiyon ögelerinin fiyat düşüşünden kaynaklı olarak dava açmaya hazırlanıyor. Toplu davada adı geçen dört davacı söz konusu NFT’leri “hayal ürünü” olarak nitelendiriyor. Davaya ait bilgiler arasında 30 sanığın yer aldığı ifade ediliyor.

Justin Bieber ve Paris Hilton gibi ünlülerin de yer aldığı dava, genel olarak sahte çıkardan kazanç sağlamak şeklinde belirtiliyor. Davacıların hukuk ekibi, ilgili şikayetler üzerinde yoğun bir çalışma temposunda olduğunu ifade ediyor. Davaya konu olan Justin Bieber ve Paris Hilton gibi popüler isimler ise suskunluğunu koruyor.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Crossroads
Crossroads
3 ay önce

Akıl var mantık var. Aptal bir resime milyon dolar yatırırsan, yarın gözünü kapatınca donunu da elinden alırlar…

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x