Yükleniyor...

Thodex Kurucusu Türkiye’ye İade Edilecek

Arnavutluk Mahkemesi, kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Türkiye'ye iadesine karar verdi.

thodex

Arnavutluk Mahkemesi, kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesine karar verdi.

Kırmızı bültenle aranan Faruk Fatih Özer, Ağustos ayında Arnavutluk’un Vlora kentinde yakalanmıştı. Geçtiğimiz ayın başında yapılacak olan duruşma da ertelendi. Yeni bir güncelleme olarak Fatih Özer’in Türkiye’ye iade edileceği bildirildi.

Thodex Kurucusunun Türkiye’ye İadesine Karar Verildi

Kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, 30 Ağustos’ta Arnavutluk’ta yakalanmıştı. Elbasan Asliye Mahkemesi, Özer’in tutukluluğunun devamına karar vererek, süreç sonrasında Türkiye’ye iade edileceğini açıklamıştı.

Sonraki süreçte konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Thodex‘in kurucusu Özer’in Türkiye’ye iade süreci ile ilgili duruşmasının ertelendiği belirtildi. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, Arnavutluk Mahkemesi, Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesine karar verdi.

İddianamede Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 21 sanık hakkında, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme”, “bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” ve “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılık ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” suçlarından 12 bin 164’er yıldan 40 bin 562’şer yıla kadar hapis cezası isteniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x