Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Twitter CEO'su Hala Bitcoin’in İnternetin Para Birimi Olacağına İnanıyor

Twitter CEO’su Hala Bitcoin’in İnternetin Para Birimi Olacağına İnanıyor

ABONE OL:google-news

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in (BTC) internetin yerel para birimi olduğuna inandığını yeniden dillendirdi. Dorsey, 2 Şubat’ta yayınlanan Amerikalı komedyen ve podcast sunucusu Joe Rogan ile yaptığı röportajda bu yorumu yaptı. Dorsey, Bitcoin’in internette doğan, internette geliştirilen ve internetten test edilen bir şey olduğunu söyledi.

Twitter CEO’su daha önce de benzer bir iddiada bulunmuş, Mayıs 2018’in ortalarında Bitcoin’i internetin yerel para birimi için bir seçenek olarak gördüğünü belirtmişti. Dorsey ayrıca, kullanıcılarının Bitcoin‘de işlem yapmalarına olanak sağlayan mobil ödeme şirketi Square’in kurucusu ve CEO’su. Rogan, Square’ye başka kripto para birimi ekleme planı olup olmadığını sorulduğunda, Dorsey olmadığını söyledi. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Square, Yahoo Finance tarafından yılın şirketi olarak seçildi. Bir ay önce, Square’in 2018 yılının 3. çeyreğinde Bitcoin’den 43 milyon dolar kazandığını ortaya çıkmıştı.

Bitcoin Bazı Hükümetleri Tehdit Ediyor

Röportaj sırasında Rogan, Dorsey’e Bitcoin ile ilgili herhangi bir engel görüp görmediğini sordu. Dorsey, hepsi kendi işlerini yaratabilecekleri verimlilikler ve potansiyel olarak yeni iş kolları sunmaları nedeniyle Blockchain’i sevdiğini belirtti. Ancak daha sonra bu teknolojinin bankaların ve finansal kurumların arkasındaki bazı hizmetleri ve bazı hükümetleri tehdit ettiğini belirtti. Dorsey ayrıca, internette oluşturulan verilerin kalıcı olarak çevrimiçi olacağı bir sisteme geçtiğini öne sürüyor. Ona göre, Blockchain bunun mümkün olmasına yardımcı oldu. Röportajın ilerleyen bölümlerinden Dorsey internetin geleceğini nasıl gördüğünü de açıkladı. Oluşturulan bir şeyin sonsuza dek var olduğu bi dünyaya geçiş yapıldığını söyleyen Dorsey, bu modellerin tamamen merkezsizleştiğini ve bugün varolan tüm bu engellerin artık önemli olmadığını görenleri kontrol eden bir merkezi kontrol bulunmadığını söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar