Yükleniyor...

Twitter’da En Çok Konuşulan 20 Altcoin

ICO Analytics, Twitter’da en çok konuşulan ve tartışılan en yeni 20 altcoin'i paylaştı.

twitter bitcoin

ICO Analytics, Twitter’da en çok konuşulan ve tartışılan en yeni 20 altcoin’i paylaştı. Liste, 2019-2020 yılları arasındaki büyük kripto para borsalarında listelenmiş ve Twitter’da en çok tartışılan yeni altcoin’i içeriyor. En çok konuşulan kripto paralar arasında WRX, HNS, COTI, BTT, MATIC ve daha fazlası dahil olmak üzere popüler birkaç kripto para bulunmaktadır.

Popüler Altcoin’ler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İstatistiklere göre, WazirX (WRX) en çok bahsedilenler arasında %9,9 ile birinci sırada bulunuyor. Daha sonra, ani fiyat artışlarıyla dikkat çeken Handshake (HNS) geliyor. Bu iki token Şubat 2020’de büyük kripto para borsalarında listelenmesine rağmen çok hızlı popülerlik kazandı. Daha sonra COTI ve Matic %5,5 ve %5,3’le listeye 3. ve 4. sıradan giriyor. Beşinci sırada ise oldukça tartışmalı bir kripto para olan BitTorrent (BTT) bulunuyor. BTT %4.8 ile en çok konuşulan 5. kripto para birimi oluyor. 6. sırada bulunan OGN ise 20. sıradan buralara gelerek hızla popülerlik kazanıyor.

Diğer eski kripto para birimlerine gelince listede Ethereum (ETH) (12,7) zirvede gözüküyor. Mart ayında en çok konuşulan ikinci kripto para birimi ise XRP (8,0) oluyor. Üçüncü sırada ise yüzde 5,5 paya sahip TRX geliyor. Son zamanların fiyat artışıyla adından çok bahsettiren Link ise yüzde 5 ile 4. sırada bulunuyor.

Twitter Fiyat Teorileri

EToro araştırmacılara göre, Twitter’da bir kripto para biriminden ne kadar çok insan bahsediyorsa, fiyat o kadar artıyor. EToro borsası, veri analizi firması TIE ile yeni bir ölçüm birimi oluşturmak için ortaklık kurdu. Ortaklığın amacı Twitter’da en çok bahsedilen kripto paraları belirleyerek fiyat hareketlerini önceden tahmin etmek.

TIE CEO’su Joshua Frank, Twitter takipçilerinin duygularını analiz etmenin değerli bir şey olduğunu söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Twitter kripto para evreninin merkez üssü. Temelde kripto değerini artıran hiçbir şey yoktur. Kazanç yok, temettü yok, gelir yok. Kripto, kalabalığın bilgeliğinin yönlendirdiği bir varlık sınıfı olmaya devam ediyor.

TIE’den araştırmacıları, Tweet’lerin yaklaşık %90’ını botlardan veya piyasayı manipüle etmeye çalışan insanlardan geldiklerini düşünüyor.

Twitter’da kripto para hesaplarının %90’ının sahte olabileceği düşüncesi korkutucu. Ancak duyarlılığın gerçekten fiyat dinamikleriyle çakıştığı birçok durum vardı. 2013 yılında bile, analistler Bitcoin fiyat hareketini Twitter kullanarak tahmin edebiliyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x