Yükleniyor...

Ukrayna Başkanı Volodimir Zelenski, Ülkede Kriptoyu Yasallaştırdı

Ukrayna Başkanı Volodimir Zelenski, sanal varlıklarla ilgili yasa tasarısını imzalayarak, ülkede kripto paraları yasal hale getirdi.

zelensky

Ukrayna Başkanı Volodimir Zelenski, sanal varlıklarla ilgili yasa tasarısını imzalayarak, ülkede kripto paraları yasal hale getirdi.

Ülkenin Dijital Dönüşüm Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada yasanın, sanal varlıkların yasal statüsünü, sınıflandırmasını, mülkiyetini ve düzenleyicilerini belirlemenin yanı sıra kripto hizmet sağlayıcıları için kayıt gerekliliklerini belirlediğini vurguladı.

Yasaya göre kripto piyasası, Ukrayna Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenecek. Dijital bakanlık atmış olduğu tweet’te, borsaların yasal olarak faaliyet gösterebileceğini ve bankaların onlar için hesap açacağını söyledi.

17 Şubat’ta yapılan duyuruya göre devlet organı, “sanal varlıklar alanında bir politika oluşturmak, izlemek, sanal varlıkların dolaşım sırasını belirlemek, sanal varlık hizmet sağlayıcılarına izin vermek ve bu alanda denetim ve mali izleme yapmakla” görevlendirilmiştir.

Ukrayna, Rusya işgalinden beri kripto para olarak 100 milyon dolar bağış aldığını duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x