Uniswap çalışanı Memecoin ile ilgili bir olay sonrası işinden oldu • Coinkolik
Yükleniyor...

Uniswap çalışanı Memecoin ile ilgili bir olay sonrası işinden oldu

Merkeziyetsiz borsa Uniswap'in bir çalışanının memecoin konusunda "etkili bir şekilde destek sağladığı" ortaya çıktıktan sonra, borsanın kurucusu, bu kişinin artık Uniswap'te çalışmadığını açıkladı.

Uniswapta Erisim Sorunu Yasaniyor

Merkeziyetsiz borsa Uniswap’in bir çalışanının memecoin konusunda “etkili bir şekilde destek sağladığı” ortaya çıktıktan sonra, borsanın kurucusu, bu kişinin artık Uniswap’te çalışmadığını açıkladı.

Uniswap’in kurucusu Hayden Adams, X platformunda, ekibin bazıları tarafından “rug pull” olarak adlandırılan olayın ardından bir çalışanın işine son verildiğini duyurdu.

Uniswap bir çalışanının “rug pull” olayında yer almasından sonra şirketle ilişkisini kesti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En büyük merkeziyetsiz borsalardan olan Uniswap‘ın bir çalışanı geçtiğimiz günlerde bir “rug pull” olayına karıştı. Bununla birlikte şirket kurucusu Hayden Adams açıklamalarda bulundu.

Adams, FrensTech adlı bir memecoin’i geliştiren AzFlin tarafından nasıl destek sağlandığı ve “etkili bir şekilde sağlamlaştırıldığı” detaylarını paylaşan bir gönderiye yanıt olarak, “Bu kişinin artık ekibimizde olmadığını insanlara duyurmak istedim. Desteklediğimiz veya hoş gördüğümüz davranışlar değil,” dedi.

hayden adams 1

Olaya karışan AzFlin, Uniswap’te akıllı sözleşme mühendisi olarak çalışan Allen Lin’in Twitter ve GitHub’ta kullandığı adıydı. AzFlin, daha önce NFT pazar yeri Genie’de baş mühendis olarak görev yaptı.

FrensTech memecoin’i Base platformunda dağıtıldıktan kısa bir süre sonra, AzFlin, 14 Ethereum (25,900 dolar) değerindeki kripto parayı çapraz zincir protokolü Hop aracılığıyla Base’den taşıdı. Bir kullanıcı, “Eklediği likiditeyi ücretlerden çıkararak 14 ETH’yi cebe indirdi” açıklamasını yaptı.

AzFlin, daha sonra X platformunda kullanıcı adına “(işsizlik yayı)” ifadesini ekledi ve “Uniswap‘tan kovuldu ama 600 yeni takipçi kazandı ve Crypto Twitter kötü adam statüsü elde etti” şeklinde şaka yaptı. “Dürüst olmak gerekirse, net tarafsız,” diye ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x