Uniswap, Wormhole ve Axelar Köprülerini Onayladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Uniswap, Wormhole ve Axelar Köprülerini Onayladı

Uniswap topluluğu, zincirler arası dağıtımlar için Wormhole ve Axelar köprülerini onayladı.

uniswap

Uniswap topluluğu, zincirler arası dağıtımlar için Wormhole ve Axelar köprülerini onayladı.

Uniswap komitesi olası zincirle rarası dağıtım için iki köprü seçti. Wormhole ve Axelar, komite tarafından onay alan köprüler oldu.

Uniswap Topluluğu Köprüler için Oylamaya Gitti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkeziyetsiz borsa Uniswap, potansiyel zincirler arası konuşlandırmalar için iki köprü seçti. Uniswap Vakfı’nın Köprü Değerlendirme Komitesi, Wormhole ve Axelar’ı potansiyel zincirler arası konuşlandırmalar için iki uygun köprü olarak seçti. Ocak 2023’te Uniswap, başlangıçta Wormhole’u tercih ettiği bir köprü olarak seçti, ancak bu konuda yapılan tartışmalarla gölgelendi. Mart ayında ise ileriye dönük bir yol araştırmak ve önermek için bir komite kuruldu ve bu süreç artık tamamlandı.

uniswap labs eski abd baskani obamanin kampanya sozcusunu ekibine katti

Komite, Wormhole ve Axelar köprülerinin şu anda DAO tarafından gelecekteki zincirler arası dağıtımlarda yönetişim mesajlarını yönetmek için uygun olduğunu düşünmektedir, ancak topluluğa bu köprü sağlayıcılarını ve diğerlerini sürekli olarak gözden geçirmeleri konusunda tavsiyede bulunmaktadır. Komite ayrıca, çoklu köprü mimarisinin Uniswap için muhtemelen daha uygun olabileceğini, ancak bu tür zincirler arası takasların henüz tam olarak hazır olmadığını belirtmiştir.

Komite aynı zamanda LayerZero, Celer, DeBridge ve Multichain gibi çapraz zincir protokollerini de incelemiştir. Multichain, son birkaç hafta içinde bir dizi teknik sorunla karşılaşmış ve bir süreliğine CEO’suyla iletişimini kaybetmiştir. DeBridge ise bugün yerel zincirler arası takaslar için bir ticaret platformu başlatmıştır.

Uniswap komitesi, OtterSec’in CTO’su, Zellic’in CTO’su ve HashCloak’ın CEO’su gibi birçok blokzincir projesinin kurucu ortağı ve CTO’sunu içermektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x