Tether, Belgelerin CoinDesk'e Teslim Edildiğini Söyledi • Coinkolik
Yükleniyor...

Tether, Belgelerin CoinDesk’e Teslim Edildiğini Söyledi

Tether, New York'un mali belgeleri CoinDesk'e teslim ettiğini söyledi.

Tether 1

Tether, New York’un mali belgeleri CoinDesk’e teslim ettiğini söyledi.

Tether, New York Başsavcısının eyaletle 2021 anlaşmasına ilişkin belgeleri CoinDesk’e teslim ettiğini söyledi. Belgeler, Tether’in müşterileri ve banka ekstreleri hakkında ayrıntılar içeriyor.

Tether, Belgelere Dair Yorum Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Stablecoin ihraççısı Tether, yaptığı açıklamada, New York Başsavcısı’nın şirketin işleri hakkında 2021 yılında devletle yapılan anlaşma sırasında toplanan bilgileri kripto medya yayını CoinDesk’e sağladığını belirtti. Şubat 2021’de New York Başsavcısı (NYAG), Tether ile New York’ta yaşayanlar arasındaki faaliyetlerini durdurma ve 18,5 milyon dolarlık bir para cezası ödeme konusunda anlaşmıştı.

tether mev botu

Soruşturma, Tether‘in zaman zaman bankacılık erişiminden yoksun olduğunu ve stablecoin’inin her zaman nakitle bire bir oranında desteklenmediğini ortaya çıkarmıştı.

CoinDesk, soruşturma sırasında toplanan belgeler için NYAG’a Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası talebinde bulundu. Başlangıçta Tether bu talebe karşı çıktı, ancak şimdi itirazını geri çektiğini bildirdi. Tether, yayınlanan belgelerin güncel olmadığını ve bankalarından gelen bilgilerle Tether’in stabilcoin’inin destek yapısının son iki yılda değiştiğini iddia etti.

Konuyla ilgili bir kaynağa göre, belgeler Tether’in o dönemde müşterisi olan birçok özel kişinin adını içerdiği biliniyor. Tether, bir blog yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Yayınlanan bilgiler, doğru bir şekilde okunup yorumlandığında, sadece Tether’in işinin meşruiyetini ve rezervlerinin varlığını açıkça gösterir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x