Yükleniyor...

USDT’de Dikkat Çeken İşlemler: Tether CTO’su Gözdağı Verdi!

USDT'de dikkat çeken işlemlere ve ortaya çıkan FUD'a, Tether CTO'su Paolo Ardoino'dan gözdağı geldi.

tether usdt depeg

USDT‘de dikkat çeken işlemlere ve ortaya çıkan FUD‘a, Tether CTO‘su Paolo Ardoino‘dan gözdağı geldi.

Blockchain veri analisti Lookonchain, güne damga vuran önemli işlemleri paylaştı. Lookonchain’in paylaşımında, kripto yatırımcılarının USDT üzerinde manipülatif işlemlerde bulunduğu görüldü. USDT’nin yaşadığı ufak çaplı depeg durumu ise dikkat çekti.

Tüm bu süreçlere yanıt veren Tether CTO’su Paolo Ardoino, hacimsiz ve sıkıntılı bir piyasanın ortasında gelen manipülatif saldırılara karşı gözdağı verdi. Ardoino, her türlü fiyat hareketliliğine hazır olduklarının mesajını verdi.

Son FUD Dalgası: USDT (Tether)

Kripto piyasasının zorlu günlerden geçtiği bugünlerde, son FUD dalgası Tether’e yönelik yayılmaya başladı. Birçok kripto yatırımcısı, USDT’nin yaşadığı depeg durumundan dolayı endişe duyuyor. Ancak Tether CTO’su Paolo Ardoino, fiyat oynaklığı karşısında hazır oldukları ve USDT’nin güçlü duracağını söyledi.

Kripto analiz kuruluşu Lookonchain, birçok yatırımcının USDT satışı yapmak için borçlanma yöntemini tercih ettiğini ortaya çıkardı. Lookonchain’in bir paylaşımında, CZSamSun isimli yatırımcının yaptığı işlem dikkat çekti. Bu kullanıcı, Aave üzerinden USDT için short yönlü bir hamle yaptı. Kullanıcı, 31.544.278 USDT borç aldı ve bu varlığı USDC’ye çevirdi. Piyasa katılımcıları, de-peg’e hızlı bir şekilde tepki gösterdi ve merkeziyetsiz borçlanma protokolü olan Aave’den USDT borçlanmasında önemli bir artışa neden oldu. Borçlular, Curve’ün 3 havuzunda, her ikisi de ABD doları ile standart birebir değerini koruyan DAI veya USDC için devalüe edilmiş USDT’yi sattılar.

Ayrıca, popüler hedge fon yöneticisi a16z, 3,01 milyon USDT’yi 3 milyon USDC ile değiştirdi. Varlığını USDC’ye geçiren a16z, daha sonra 997 bine yakın USDC’yi 1 milyon USDT’ye dönüştürdü. Borçlanarak yapılan arbitraj telaşı, USDT’te fiyat hareketliliğine sebep oldu. USDT, 0,9973 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Gündeme değinen Ardoino, piyasaların bugünlerde gergin olduğunu ve manipülatif işlemlerde bulunan arbitrajcıların bu duyguyu kullanmasının normal olduğunu söyledi. Ardoino, Tether’in her türlü işleme karşı hazırlıklı olduğunu aktardı.

Tether CTO’su, USDT’lerini USDC’ye çevirenlere karşı gözdağı vererek, “İstedikleri miktarda geri ödemeye hazırız.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner