Yapay Zeka Teknolojisine Yönelik Tehlikeli Senaryo! • Coinkolik
Yükleniyor...

Yapay Zeka Teknolojisine Yönelik Tehlikeli Senaryo!

Yönetim danışmanlığı şirketi McKinsey & Co, yapay zekanın 2045 yılına kadar iş sektörünün yüzde 50'sinden fazlasına hakimiyet kurabileceğini belirtti.

yapay zeka 1

Yönetim danışmanlığı şirketi McKinsey & Co, yapay zekanın 2045 yılına kadar iş sektörünün yüzde 50’sinden fazlasına hakimiyet kurabileceğini belirtti.

Yapay zeka, son dönemin en popüler teknolojilerinden birisi haline geldi. Hızlı gelişen ve sürekli güncellenen teknolojik yenilikler arasında, yapay zekanın ilerleyişi dikkat çekiyor. Ayrıca yapay zeka, insanlığın yerini alacak düşüncesiyle bir kesim tarafından eleştiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yönetim danışmanlığı şirketi McKinsey & Co, çarpıcı bir rapor sundu. Bu rapora göre, sadece 22 yıl içerisinde yapay zeka birçok iş sektöründe ön plana çıkacak.

Yapay Zeka, İnsanların İşlerini Ellerinden mi Alacak?

McKinsey & Co, yayımladığı yeni raporunda, yapay zekanın karar verme ve paydaşlarla etkileşim kurma gibi görevleri yerine getirebilecek duruma geleceğini söyledi. Birçok iş tanımında yapay zekanın yer alabileceğini aktaran McKinsey & Co, yeni teknolojinin ilerleyişinde yaşanabilecekleri aktardı.

Yönetim danışmanlığı şirketi, üretken yapay zekanın, hizmet operasyonları ile pazarlama ve satış alanında dikkat çekici bir ivme kazanabileceğini söyledi. Ayrıca yapay zeka, yazılım mühendisliği konusunda da dikkat çekici bir yeteneğe sahip.

Şirket, yapay zekanın iş sektöründe kuracağı büyük hakimiyetin on yıl daha erken gerçekleşeceğini iddia etti. Daha önce 2053‘ü işaret eden McKinsey & Co, yeni yayımladığı raporunda 2045‘i işaret etti. McKinsey & Co, bu tarihte işlerin yüzde 50’sinin otomatikleşeceğini ve yapay zekaya devredileceğini tahmin ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x