Uniswap, V4 Sürümü İçin Kod Taslağı Yayınladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Uniswap, V4 Sürümü İçin Kod Taslağı Yayınladı

Uniswap kurucusu Hayden Adams’ın 13 Haziran tarihli blog gönderisine göre Uniswap Labs, platformun V4 sürümü için bir kod taslağı yayınladı.

uniswap

Uniswap kurucusu Hayden Adams’ın 13 Haziran tarihli blog gönderisine göre Uniswap Labs, platformun V4 sürümü için bir kod taslağı yayınladı. 

Yayınlanan yeni kod taslağı, geliştiricilerin özel likidite havuzları oluşturmasına olanak tanıyan kancalar ve eklentiler içeriyor. Paylaşılan gönderiye göre, V4’ün kanca özelliği, gelecekteki geliştiricilerin zincir içi limit emirleri, borç verme protokollerine otomatik para yatırma, otomatik likidite sağlayıcı ücretleri gibi birçok yeniliğe ulaşmasına olanak tanıyacak. 

Yeni Sürüm Kullanıcılara Birçok Fayda Sağlayacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynak kodunun yayınlanması, Uniswap’in yeni sürümünün hizmete sunulması için atılan ilk adım oldu. 

Ekip şimdi Uniswap topluluğunun üyeleriyle görüşmeyi ve zaman içinde bu temel kodu yinelemeyi planlıyor. Son versiyonu üzerinde yeterli fikir birliği sağlandığında, V4 resmi bir teklif haline gelecek ve Uniswap’in yönetim organı UniswapDAO’nun önüne konulacaktır. Hayden Adams’ın blog gönderisine göre Uniswap V4’ün amacı, havuz dağıtıcılarının havuzun yaşam döngüsü boyunca kilit noktalarda belirlenmiş bir eylemi gerçekleştiren kodu tanıtmaları için bir yol oluşturmaktır. 

Yeni sürüm ile birlikte dağıtıcılar, kullanıcıların zaman içinde küçük gruplar halinde büyük miktarlarda kripto satmasına olanak tanıyan zaman ağırlıklı ortalama piyasa yapıcılar (TWAMM) oluşturabilecek. 

Bu, yatırımcıların EVM botları tarafından önden çalıştırılmalarını ve olumsuz fiyat hareketlerine maruz kalmamalarını önlemeye yardımcı olabilir. Havuzlar, yalnızca bir token belirli bir fiyata ulaştığında emri yerine getirmelerini sağlayan mantığı dahil edebileceklerinden, zincir içi limit emirleri de mümkün olacaktır. Diğer bazı kanca örnekleri arasında, ücretleri bir LP havuzuna geri yatırabilen veya belirli bir havuz kullanılmadığında envanteri ödünç verebilen kodlar yer alıyor. 

Cointelegraph’a açıklamalarda bulunan Uniswap Labs Mühendisi Sara Reynolds, yeni sürümün Uniswap gibi otomatik piyasa yapıcı (AMM) borsalarının sağladığı doğal özelleştirilebilirlik sayesinde her zamankinden daha hızlı gelişmesine olanak tanıyacağını söyledi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x