New York AG, CoinEx ile Anlaşmaya Vardı • Coinkolik
Yükleniyor...

New York AG, CoinEx ile Anlaşmaya Vardı

New York Başsavcısı Letitia James, Hong Kong merkezli sanal para ticaret platformu CoinEx ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

new york

New York Başsavcısı Letitia James, Hong Kong merkezli sanal para ticaret platformu CoinEx ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

New York Başsavcılığı (AG), CoinEx ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Letitia James’in ofisi, CoinEx’in eyalette kayıt yaptırmadığı gerekçesiyle şirkete dava açmıştı.

New York Başsavcısu Letitia James, CoinEx ile Anlaşıldığını Duyurdu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

New York Başsavcısı Letitia James, Hong Kong merkezli sanal para ticaret platformu CoinEx ile anlaşmaya vardığını duyurdu. James’in ofisi, CoinEx’in eyalette kayıt yaptırmadığı gerekçesiyle şirkete dava açmıştı.

Anlaşma gereği CoinEx, yaklaşık 5.000 New York yatırımcısına toplam 1.2 milyon dolar geri ödeme yapacak ve 600.000 dolardan fazla ceza ödeyecek. Şirketin New York’ta menkul kıymetler ve emtia sunması ve platformunu eyalette kullanması yasaklandı.

CoinEx Redefining Crypto Trading with Ease and Excellence

Başsavcı James, kayıtsız kripto platformlarının yatırımcılar, tüketiciler ve ekonomi için risk oluşturduğunu belirtti. Anlaşmanın, kripto şirketlerine New York yasalarını ihlal etmenin ciddi sonuçları olduğunu göstermesi gerektiğini vurguladı ve kripto şirketlerini denetlemeye devam edeceklerini ifade etti.

Bu yıl içinde James’in ofisi, kripto endüstrisi üzerindeki baskısını artırdı ve müşterilere dolandırıcılık mağdurlarına para iadesi yapmaya zorlayabilecek yasa tasarılarını tanıttı. Ayrıca, eski Celsius CEO’su Alex Mashinsky ile birlikte KuCoin’e dava açtı.

New York eyaleti, eyaletin Finansal Hizmetler Departmanı tarafından denetlenen BitLicense ile ABD’deki kripto şirketleri için en sıkı düzenleyici rejimlerden birine sahip.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x