Yükleniyor...

Uniswap Dolandırıcıları Şaşkınlık Yarattı!

Uniswap kurucusu Hayden Adams, dolandırıcıların sahte bir Uniswap protokolü oluşturduğunu ve Çin'e kadar uzandığını aktardı.

uniswap

Uniswap kurucusu Hayden Adams, dolandırıcıların sahte bir Uniswap protokolü oluşturduğunu ve Çin’e kadar uzandığını aktardı.

Kripto dolandırıcılığının önü kesilemiyor. Birçok kripto yatırımcısı, gelişen kripto sektörünü kötü niyetle kullanan dolandırıcılara maruz kalıyor. Merkeziyetsiz kripto borsası ve DeFi projesi Uniswap de dolandırıcıların radarına girdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uniswap kurucusu Hayden Adams, dolandırıcıların Uniswap‘i taklit eden bir platform oluşturduğunu ve bu durum karşısında şaşkınlık içerisinde olduğunu aktardı.

Uniswap Kurucusu Hayden Adams, Dolandırıcılara Değindi

Uniswap kurucusu Hayden Adams, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda platformunun kopyasını oluşturan dolandırıcılara değindi. Adams, dolandırıcıların büyük bir çaba harcadığını ve Uniswap‘ı kullanarak geniş bir ağ oluşturduklarını belirtti.

Bir grup dolandırıcı, Uniswap protokolünü kopyalayarak kendilerine aitmiş gibi hareket etmeye başladı. Dolandırıcılar, yönetim ekibinin değiştiğine dair bir video yayımladılar. Ayrıca dolandırıcılar, Çin topluluğuna yönelik içerikler üreterek yeni bir soluğa başlayacaklarının mesajını verdiler. Tüm bunları Uniswap projesi adı altında yapan dolandırıcılar, Adams‘ın radarına girdi.

Adams, dolandırıcıların Uniswap’ı kullanarak bu denli çaba harcamasına şaşırdığını dile getirdi. Adams, Uniswap’ın yönetim ekibinin değişmediğini ve herhangi bir şekilde Çin topluluk içerikleri üretmediğini söyledi.

Dolandırıcıların yürüttüğü işleyişte, birçok ismin kripto yatırımcılarını çekmek amacıyla yoğun mesai harcadığı görüldü. Ancak Uniswap’ın kurucusu Adams, bir ekip halinde kampanya yürüten bu dolandırıcıların Uniswap’ı kopyaladığını duyurdu.

Web sitesinin de aldatıcı olduğunu aktaran Adams, dolandırıcıların bol bol Çin içerikleriyle dikkat çekmeye çalıştığının altını çizdi. Ayrıca dolandırıcılar, Uniswap kopyasına yönelik çalışmalarına güven kazandırmak için yeni ekip adı altında 1 saatlik canlı yayın düzenlediler.

İşlerin bu denli büyümesi ve bu kadar çabayla dolandırıcılığın yürütülmesi Uniswap kurucusu Adams’ı şaşırttı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x