Yükleniyor...

Ünlü Bitcoin Kâhini Woo’nun Son Bitcoin Fiyat Tahmini ve Piyasaya Bakışı

Ünlü Bitcoin kâhini olarak görülen analist Willy Woo, geçtiğimiz günlerde attığı bir dizi tweet ile piyasanın mevcut yapısını değerlendirirken ve Bitcoin'in hala makro boğa piyasasında olduğuna değindi.

Ünlü Bitcoin Kâhini Woo’nun Son Bitcoin Fiyat Tahmini ve Piyasaya Bakışı

Ünlü Bitcoin kâhini olarak görülen analist Willy Woo, geçtiğimiz günlerde attığı bir dizi tweet ile piyasanın mevcut yapısını değerlendirirken ve Bitcoin’in hala makro boğa piyasasında olduğuna değindi.

Woo’ya göre Bitcoin fiyatındaki 4.000 dolardan 14.000 dolara varan ilk hamle sadece short’larla desteklendi ve aslında yatırımcılar değeri için Bitcoin satın almadılar. Çünkü short’cular pozisyonlarını kapatmaya zorlandıklarında varlığı geri almak zorunda kaldıklarından kısa bir sıkışma yaşanır ve bu da fiyatın yükselmesine neden olur. Ayrıca Woo dip fiyatın 7.000 dolar olduğundan son derece emin.

Haberin hazırlandığı sırada 9.400 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin için Woo, Bitcoin’in harekete geçmeden önce 8.600 dolar fiyatla CME açığını doldurmasını bekliyor. Böyle bir boşluk sadece geleneksel borsalarda veya vadeli işlemlerde olabilir. Bu durum geleneksel kripto para borsalarında olmaz çünkü 7/24 çalışırlar. Woo’nun sağladığı analiz piyasanın daha fazla yükselişli bir yapıya doğru hızla evrildiğini gösteriyor. Ancak piyasa halen düşüyor ve analiste göre yükselişe geçmesi birkaç ayı bulacak. Bunlara ek olarak Woo, bu yılın Aralık ayından sonra piyasanın bir ara vermesini beklediğini belirtti. Analist Aralık ve 2020’nin Mart ayı arasındaki aralıktan özellikle bahsediyor.

“Boğa Piyasasının İkinci Aşamasına Geçilebilir”

Woo, Bitcoin fiyatının ayı 14.000 doların üzerinde kapatması durumunda Bitcoin boğa piyasasının ikinci aşamasına geçileceği görüşünde. Geçtiğimiz günlerde analist Bitcoin boğa piyasası hakkındaki kişisel görüşünü ve piyasanın nasıl 3 aşamaya ayrılabileceğini açıklamıştı. Şu anda gerçekleşmekte olan birikim aşaması, düşük volatilite ile uzun ve istikrarlı bir yükseliş ise ikinci aşamayı kapsıyor. Üçüncü ve son aşamada oynaklığın artması ve fiyatların patlaması bekleniyor.

Alternative.me tarafından sağlanan korku ve açgözlülük endeksine göre piyasa şu anda nötr görünümde ancak son birkaç hafta için korku seviyelerindeydi. Bu endeks volatilite, pazar momentumu, sosyal medya analizi, anketler, baskınlık ve trendler kullanılarak hesaplanıyor.

Tutarlı fiyat öngörüleriyle tanınan Woo, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Bitcoin’in üçüncü ya da dördüncü çeyrekte 5.500 dolara düşeceği öngörüsünde bulunmuş ve fiyat hedefi gerçekleşmişti. Geçtiğimiz yıl Bitcoin fiyatı için 3.000-4.000 dolar seviyelerini işaret eden analist, kendisinin tasarladığı Network to Transaction Cost (NVT) yöntemine dayanan tahminlerinde yüksek başarı oranı yakalamış durumda ve bu tahminleri ile popüler bir isim haline geldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x