Yükleniyor...

Ünlü Ekonomistten Türkiye ve Bitcoin (BTC) Açıklaması

Popüler ekonomist Raoul Pal, Türkiye’deki gelişmeler ve kripto para piyasası arasında bir ilişki olduğunu ifade etti.

unlu ekonomistten turkiye ve bitcoin aciklamasi

Popüler ekonomist Raoul Pal, Türkiye’deki gelişmeler ve kripto para piyasası arasında bir ilişki olduğunu ifade etti. Pal’a göre Türk yatırımcılar Bitcoin’i (BTC) alternatif bir yatırım aracı olarak kabul ediyor.

Doların zayıflama aşaması, oynaklıkta bir artışa neden olabilecek tersine dönme belirtileri gösteriyor olabilir. Bununla beraber Türk yatırımcıları altına bir alternatif ararken, Türk lirasındaki erimenin Bitcoin’i canlandırdığını ifade ediliyor.

Şu anda küresel büyümede bir motor yok. ABD ve Avrupa’da daha fazla canlanmanın etrafındaki belirsizlikle, sonuçta W şeklinde bir toparlanmanın görülebileceğini ifade eden Pal, dünya ekonomisini değerlendirdi. Real Vision CEO’su Raoul Pal, bugünkü Günlük Brifing sırasında, bir dizi teknik göstergenin doların zayıflama aşamasının tersine dönme zamanının geldiğini gösterdiğini söyledi.

Tedirgin Ediyor

Pal, tersine dönme sinyallerinin, altın, bazı hisse senetleri ve bazı yabancı hisse senedi piyasaları dahil olmak üzere birçok başka piyasayı biraz tedirgin ettiğini söyledi. Pal, “Doların buradan ne yapacağı çok önemli” dedi. Hızlı bir şekilde keskinleşirse, pozisyonların tam tersi boyutundan dolayı, oynaklığı artırabilir.

Pal, hisse senedi piyasasındaki genişlik gittikçe azaldıkça, dolar güçlendikçe, canlanmanın olmadığı bir dönemdeyken ve belirsizlik fazlasıyla arttıkça, önümüzdeki iki ila üç hafta içinde önemli bir oynaklık göreceğimizi düşünüyor.

Türkiye ve Kripto Paralar Arasında Korelasyon Var

Pal ayrıca Türk lirası ve bunun altın ve Bitcoin üzerindeki etkilerini de ele aldı. Bu hafta altında yaşanan düzeltmenin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğalgaz keşfi müjdesi ile aynı zamana denk geldiğini söyleyen Pal, hükümetin Türk Lirası kullanımını teşvik etmeye çalıştığını dile getirdi.

Pal, Türkiye’deki olaylarla kripto para piyasasında olup bitenler arasında yüksek bir korelasyon olduğunu da fark etti. Yatırımcılara manipüle edilmeyen bir yatırım biçimi sunduğu için Bitcoin’in Türkiye’de çok tercih edildiğini söyleyen Pal, altın gibi değerlerin siyasi gelişmelerden etkilendiği için dalgalanabildiğini söyledi. Ekonomiste göre Bitcoin, bu gibi gelişmelerden etkilenmediği için yatırımcıların en önemli tercihlerinden birisi oluyor.

Pal, ayrıca Türk Lirası’ndaki değer kaybından kaçmak isteyen Türk yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yaptıklarını ifade etti.

Pal’a göre Bitcoin, iç siyasetten etkilenmiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x