Yükleniyor...

Ünlü İsim Bitcoin, Altın ve Dolarda Yükseliş Bekliyor

Real Vision Group'tan Raoul Pal, Bitcoin (BTC) ve altının yükselişine rağmen ABD dolarının (USD) neden daha yüksek olmasını beklediğini açıkladı.

nlü isim bitcoin altın ve dolarda yükseliş bekliyor scaled

Real Vision Group’tan Raoul Pal, Bitcoin (BTC) ve altının yükselişine rağmen ABD dolarının (USD) neden daha yüksek olmasını beklediğini açıkladı.

Eski riskten korunma fonu yöneticisi Pal, Federal Rezerv faiz oranlarını negatif yaptığında ABD Doları’nın (USD) “daha ​​fazla patlayacağını” ifade etti. Ancak bu, Bitcoin ve altındaki yükseliş düşüncesini değiştirdiği anlamına gelmiyor.

Pal, ABD dolarının “binlerce kesinti” ile ölmekte olduğunu kabul ederken, doların zarar görmesinden önce bir patlama yapacağını öngörüyor. Küresel hisse senetleri ve kripto para birimleri şiddetli bir şekilde çöktüğünde, yatırımcılar güvenlik arayışı için ABD dolarına yöneldi. Talep o kadar yüksekti ki bankaların banknotları dahi tükeniyordu. 20 Mart’ta ABD’yi altı büyük fiat para birimine karşı toplayan dolar endeksi (DXY) Ocak 2017’den bu yana en yüksek seviyesi olan 102.98’e ulaştı. Bu, Fed’in 16 Mart’ta faiz oranlarını neredeyse sıfıra indirmesinden sadece dört gün sonra geldi.

Nakit Kral, Nakit Ölü

Pal, salgın sırasında dolar, altın ve Bitcoin’in yatırımcılar için “en anlamlı” varlıklar olduğunu belirtti. Morgan Creek Capital’den Mark Yusko da likidite akışı sırasında nakit paranın kral olduğunu açıkladı, ancak tahtında daha uzun süre oturamayacağını da ifade etti.

Pal’e göre de bu yüzden uzun vadeli perspektifte günü sadece Bitcoin ve altın kurtaracak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner