Yükleniyor...

Ünlü İsme Göre Bitcoin, Dolar Çökerken Altın ve Gümüşü Yeniyor

Ünlü Bitcoin savunucusu Robert Kiyosaki, mevcut Bitcoin patlamasının ABD doları ölürken ilgili tarafları altın ve gümüşten uzak tuttuğunu söyledi

kiyosaki altin ve gumus ve bitcoin btc korona dolar

Ünlü Bitcoin savunucusu Robert Kiyosaki, mevcut Bitcoin patlamasının ABD doları ölürken ilgili tarafları altın ve gümüşten uzak tuttuğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlü emlak yatırımcısı, Bitcoin, gümüş ve altın savunucusu Robert Kiyosaki, Twitter’da ABD dolarını bir kez daha eleştirdi ve topluluğa Bitcoin’in şu anda diğer güvenli liman varlıklarını yendiğini hatırlattı.

“Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Kiyosaki, Bitcoin’e olan ilginin ve fiyat patlamasının altın ve gümüşü yendiğini dile getirdi. Yazar Kiyosaki, yılın başında da Twitter’da sık sık vurguladığı düşüncesine devam ederek bir kez daha doların büyük etkenler nedeniyle ölmekte olduğunu söyledi. Bu etkenlerin başında salgın ve karantina süreci geliyor. Bunu takiben alınan ekonomik canlandırma önlemleri, ABD hükümetinin önlemleri, sürekli olarak dolar basılması yüzünden dolar üzerinde oluşan baskı; doların zarar görmesine neden oluyor.

Bitcoin Yeniden Düşüş mü Yaşıyor?

Bitcoin yazının yazıldığı sırada 16.000 dolar seviyesine geri döndü. 21 Ekim’de bir numaralı kripto para birimi 12.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesinin üstesinden gelmeyi başardı ve o zamandan beri büyümesi hızlandı. 14.000 dolar seviyesi CoinMarketCap tarafından paylaşılan verilere göre 4 Kasım’da aşıldı. Bir hafta sonra, BTC zaten 15.000 doların üzerinde işlem görüyordu. 12 Kasım’da Bitcoin 16.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve hiçbir zaman 20.000 dolarlık 2017 ATH’sine bu kadar yakın olmadı. Bununla birlikte, 16.400 dolarlık bölgeye ulaştıktan sonra, BTC tersine döndü ve 16.000 doların altına bir adım attı. Yazının yazıldığı sırada dünyanın en büyük kripto para birimi CoinMarketCap’e göre 15.908 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x