Yükleniyor...

Uzmanlar: Bitcoin (BTC) için Fed Kararı Şimdiye Kadarki En Büyük Boğa İşareti

ABD Merkez Bankası (Fed), 6 binden fazla insanın ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını sonrası faizleri neredeyse 0’ladı ve 700 milyar dolarlık parasal genişlemeye gideceğini açıkladı.

btc fed

ABD Merkez Bankası (Fed), 6 binden fazla insanın ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını sonrası faizleri neredeyse 0’ladı ve 700 milyar dolarlık parasal genişlemeye gideceğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Her ne kadar henüz etkisi olumlu olmamış olsa da, Fed’in piyasaya müdehalesi kripto para topluluğundaki bazı isimler tarafından toplam arzı 21 milyon adet ile sınırlandırılmış olan Bitcoin için boğa haberi olarak değerlendirildi.

“QE, Bitcoin (BTC) İçin Bir Hediye”

Trader ve kripto para analisti Luke Martin, Bitcoin’in uzun vadede başarılı olması için sahnenin hazır olduğunu iddia etti. Bu tür ifadelerin arkasındaki mantık ise QE ile ABD dolarının arzını önemli ölçüde artacak olması. Öte taraftan Mayıs ayında blok ödülü yarılanmasını yaşayacak olan Bitcoin daha az bulunur hale gelecek.

 

Kraken CEO’su Jesse Powell ise sıfır faiz oranıyla nasıl kredi çekebileceğini sordu. Çünkü CEO’ya göre Bitcoin’e uzun süreli yatırım yapmak için çok iyi bir zaman.

Bazıları Şüpheyle Yaklaşıyor

Bitcoin’in 12 Mart’ta yüzde 40’lık çöküşü kripto topluluğunda büyük şaşkınlığa neden oldu ve topluluk gelişmelere şüpheyle yaklaşıyor. Bu yüzden topluluk üyelerinin bir kısmı Fed’in piyasaya müdehale etmek için almış olduğu kararların kripto paralara olabilecek yansımalarına şüpheyle yaklaşıyor.

Kripto para borsası Gemini’nin CEO’su Tyler Winklevoss, Bitcoin’in değer kayıplarına ve QE’ye karşı güvenli liman olduğunu söyledi ancak kripto trader’ı John Rager dahil olmak üzere bazı önde gelen uzman isimler Bitcoin’in geçtiğimiz hafta Perşembe günkü çöküşün güvenli liman anlatısını geçersiz bıraktığına dikkat çekti.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x