Yükleniyor...

Venezuela’dan Petro için Önemli Hamle

Venezuela hükümetinin petrol destekli kripto para birimi Petro'yu Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'ne (OPEC) petrol için bir hesap birimi olarak sunacağı iddia ediliyor.

Petro Para Birimi

Venezuela hükümetinin petrol destekli kripto para birimi Petro’yu Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’ne (OPEC) petrol için bir hesap birimi olarak sunacağı iddia ediliyor.

Yerel haberlere göre, ülkenin petrol bakanı ve devlet petrol ve doğal gaz şirketi PDVSA Başkanı Manuel Quevedo, Petro işlemlerinin “2019’un ilk yarıyılında” başlayacağını belirtti. PDVSA’nın sosyal medya hesabı üzerinden Petro’nun Venezuela ekonomisinin geleceği olduğu ve “büyüme ve ekonomik refahın Petro’ya eşit olduğu” iddia edildi.

Bu yılın başlarında Venezuela’nın Blockchain Gözlemevi’nin Yönetici Sekreteri Daniel Peña, kripto para biriminin ekonomiyi “üç ila altı ay içinde” olumlu yönde etkilemesini beklediğini söylemişti.

Quevedo, Kripto Varlıklar ve İlgili Aktiviteler’e (Sunacrip) konuşurken “Doğal veya tüzel kişiler tarafından kripto varlıklara bağlanan faaliyetleri düzenlemek” için oluşturulan bir organizasyon şunları söylemişti: “Petro’yu OPEC’te dünyadaki ham petrolü pazarlamak için sağlam ve güvenilir bir para birimi olarak kullanacağız… Petro’nun madeni kaynaklarla desteklenen bir para birimi olması nedeniyle, geleceğe uzanan ülkemizin büyüme ve ekonomik refahı için çalışıyoruz.”

Quevedo, Petro’nun ülkenin ekonomik toparlanma planının bir parçası olduğunu ve bunun gibi tüm petrol bazlı ürünlerin Petro’da ticarileştirildiğini vurguladı. Konuşmasının sonunda, Petro ile çalışmaya ilgi duyan tüm şirketleri platforma katılmaya davet etti.

Venezuela hükümeti özellikle Petro’nun kullanımını zorluyor. Yakın zamanda Venezuela iflas ettikten sonra ülkenin lideri Nicolas Maduro, 18 milyon Venezuelalı için hazır bulunan bir Petro tasarruf planı uygulamaya karar verdi.

Petrol destekli kripto para birimi ilk olarak 31 Ekim’de ülke sakinlerine satıldı. Şu an için Bitcoin ve Etherum gibi kripto paralarla satın alınabiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner